Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 👦👧. Jest to okazja, aby uświadomić wszystkim jak ważne są prawa dziecka i ich przestrzeganie. Wszystkie dzieci na całym świecie mają takie same prawa, niezależnie od pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania.
Z tej okazji na dzisiejszym spotkaniu można było słyszeć rozmowy o dzieciństwie i czym ono jest dla członków naszego Klubu Małego Czytelnika. Wyjaśniliśmy co to jest Konwencja o prawach dziecka oraz jakie prawa ona określa. Oglądaliśmy też filmik o tych najważniejszych, a potem burza mózgów – jakie nasi klubowicze znają.
Skoro prawa to też obowiązki. I o nich też była mowa 😉!
Panie bibliotekarki Pamela i Kasia przeczytały wiersz pt. “Prawa dziecka” Janusza Korczaka, a potem wykonaliśmy plakat, który wisi i zdobi naszą czytelnię.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne spotkania 🙋