Hot-dog w bibliotece!

4 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie dzieci z Klubu Małego Czytelnika obchodziły 🌭 Święto Hot-Doga 🌭!
Bawiliśmy się rewelacyjnie, zaczęliśmy od omówienia co to są dania fast food oraz poznaliśmy historię powstania słynnych bułek z parówką.
Czy wiedzieliście, że są organizowane konkursy jedzenia hot-dogów na czas, a rekordzista pochłonął w ciągu 10 minut aż 69 sztuk ⁉️⁉️ Oczywiście już na zajęciach pojawili się śmiałkowie, którzy chcieliby stanąć w szranki i pokonać mistrza 😉!
Rozwiązywaliśmy też krzyżówkę i musimy przyznać, że dzieci świetnie sobie poradziły – znają wiele bajek oraz tytuły lektur i autorów! Wielkie brawa dla naszych milusińskich czytelników ❣️
Następnie bibliotekarki Pani Kasia z Panią Pamelą przeczytały wesołą książkę pt. “Kiełbaska nie chce jeść kolacji” autorstwa Olivera Zahle’a, która została barwnie zilustrowana przez Siri Melchior. Świetnie pokazuje sposób na rodzinne negocjacje między córką, a tatą 😉 Nasi klubowicze chętnie posłuchali opowiadania, wylegując się i odpoczywając na naszym czarodziejskim dywanie 🪄!
U nas smakowita niespodzianka pojawiła się pod koniec zajęć.. zjedliśmy pyszne hot-dogi francuskie 🤩! Oglądając przy tym bajki, śmiejąc się i rozmawiając.
Dziękujemy, że byliście z nami ♥️!