OD SERCA DO SŁOWA

Projekt “Od serca do słowa” promuje literaturę i czytelnictwo nawiązując do ustanowionych przez Sejm, obchodzonych w 2022 roku rocznic i wydarzeń – 180 rocznicy urodzin wybitnej polskiej pisarki Marii Konopnickiej oraz Roku Romantyzmu Polskiego – w dwusetne urodziny epoki. Tworzą go następujące po sobie zadania, które w przemyślany sposób włączają uczestników w przygotowanie i realizację działań. Do współpracy zaproszono uczniów i nauczycieli ze Szkół Podstawowych w Michorzewie i w Wąsowie oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuślinie.
Dzięki ministerialnemu dofinansowaniu kuślińska Biblioteka  przygotowała dla mieszkańców nowe, atrakcyjne propozycje.
W ramach projektu odbyły się: Warsztaty Pięknego Czytania, Rodzinny Konkurs Pięknego Czytania, dwa spotkania dla najmłodszych czytelników pn. Zabawy z Poezją czyli Pan Poeta Show. 11 października 2022 odbędzie się spektakl teatralny- monodram pt. „Noszę w kieszeni szminkę” ( scenariusz, reżyseria, obsada Joanna Świtała), na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”