OD SERCA DO SŁOWA: Warsztaty pięknego czytania – spotkanie pierwsze

W sobotę 9 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie odbyły się warsztaty pięknego czytania skierowane do wszystkich chętnych zainteresowanych udziałem w Rodzinnym Konkursie Pięknego Czytania.

Warsztaty te, to pierwsze z zadań realizowanych w ramach projektu naszej Biblioteki
pn. „OD SERCA DO SŁOWA”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Promocja Czytelnictwa 2022.

Zajęcia odbyły się w sali GOK, a poprowadziła je Joanna Świtała – aktorka związana z warszawskim Teatrem Muzycznym Syrenka. Joanna jest autorką m.in. dwóch eksperymentalnych projektów artystycznych: poetyckiego “Motyle krwawią” oraz teatralnego, poświęconego Halinie Poświatowskiej pt. “Noszę w kieszeni szminkę”.

Podczas sobotnich spotkań warsztatowych uczestnicy, którzy pracowali w rodzinnych duetach, poznali podstawy prawidłowej prezencji i wymowy. Dowiedzieli się jak ważne podczas występów jest zachowanie spokoju i rozluźnienie całego ciała, a w szczególności aparatu mowy. Poznali pomocne w tym ćwiczenia ruchowe oraz ćwiczenia narządów mowy. Podczas zajęć ćwiczono prawidłową wymowę samogłosek i spółgłosek, emisję głosu i natężenie dźwięku.

Kolejne warsztaty odbędą się 23 kwietnia 2022.

Zapraszamy!

“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”