Wystawę fotografii pt. „ Siory, Siwki, wielkanocni przebierańcy”

Tradycje ludowe nie zamierają.

W gminie Kuślin, już od wielu lat w drugim dniu Świąt Wielkiej Nocy, mieszkańców wiosek zabawiają wielkanocni przebierańcy. Pojawiają się w Głuponiach, Chraplewie, Michorzewie i w Śliwnie. Dawniej – jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku – także w Kuślinie.

W Głuponiach i Kuślinie przebierańców nazywają Siorami.

W Michorzewie, Chraplewie i Śliwnie -Siwkami.

Czy pojawią się i w tym roku? Raczej nie. Ze względu na pandemię jest to niemożliwe. Zatem powspominajmy… ?

Z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych przygotowałyśmy dla Was wystawę fotografii pt. „ Siory, Siwki, wielkanocni przebierańcy”. Na wystawie zobaczyć można fotografie z Chraplewa, Głupoń, Śliwna i Michorzewa. Fotografie znajdują się w gablocie przy wejściu do biblioteki oraz w jej wnętrzu. Ze względu na sytuację epidemiczną i przestrzegany przez nas reżim sanitarny na razie nie możemy zaprosić Was do środka. Postaramy się jednak, aby wszyscy zainteresowani mogli je obejrzeć ?

Do zobaczenia!