W Zajeździe u Zagłoby czytaliśmy fragmenty Trylogii Sienkiewicza

W piątek 5 września 2014 w Kuślinie, w specjalnie zaaranżowanym przez nas w sali ośrodka kultury Zajeździe u Zagłoby odbyło się zainicjowane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza. 

W biesiadzie  literackiej udział wzięli mieszkańcy naszej gminy, z wójtem Jerzym Dziamskim oraz proboszczem kuślińskiej parafii Sławomirem Kramarczykiem na czele. Liczną grupą stawili się gimnazjaliści z michorzewskiego gimnazjum pod wodzą nauczycielki Małgorzaty Kostkowskiej oraz młodzież z gimnazjum w Wąsowie.

Przy wejściu do sali, ze staropolską gościnnością – chlebem i solą – uczestników spotkania witał  gospodarz  Zajazdu – Onufry Zagłoba. W jego rolę wcielił się sołtys, a zarazem radny Kuślina- Stefan Piasecki.

Czytaniu wybranych fragmentów Trylogii towarzyszyły prezentacje bohaterów oraz  scen, a także muzyka i pieśni z adaptacji filmowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA::http://nowytomysl.naszemiasto.pl/artykul/kuslin-czytali-sienkiewicza-zdjecia,2410421,artgal,t,id,tm.html#86e13d033fcb0ac2,1,3,5

Czytali:

Fragmenty Ogniem i mieczem:

Zofia Musiał

Max Szych

Fragmenty Potopu:

Filip Kałek

Adrian Jędrzejczak

Martyna Piechocka

Urszula Krasowska

Daria Pawliczak

Julia Basińska

Emanuel Łęszczak

Andrzej Andrzejewski

Wiktoria Kasperczak

Weronika Gałęska

Kornelia Hupało

Zuzanna Toporek

Agata Modzelewska

Julia Modzelewska

Fragmenty Pana Wołodyjowskiego:

wójt Jerzy Dziamski