Kolejne obchody urodzin Pluszowego Misia

Już po raz kolejny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie oraz w jej filiach w Michorzewie i w Wąsowie, do wspólnej, misiowej, urodzinowej zabawy zaproszono dzieci z zaprzyjaźnionych z bibliotekami przedszkoli.

W bibliotece w Kuślinie świętowały misie i dzieci z Michorzewka i z Kuślina. Dzieci z radością prezentowały swoje maskotki i słuchały opowieści o misiach… Póżniej śpiewały i tańczyły, a także smakowały pysznego miodu – przysmaku wszystkich misiów, który był ukryty w Magicznym Kufrze.

Było radośnie i wesoło …

Michorzewo

25.11.2013 w Zespole Szkoła Podstawowa- Przedszkole w Michorzewie bibliotekarze wraz z uczniami gimnazjum przygotowali dla wszystkich grup przedszkolnych spotkanie związane z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci powitał i wprowadził w klimat miś – Dominik. Przedszkolaki poznały historię pluszowej zabawki oraz wiele ciekawostek z życia prawdziwych niedźwiedzi. Później bawiły się wesoło i wysłuchały jednej z przygód Kubusia Puchatka.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólną fotografią.

Wąsowo

27 listopada Filię w Wąsowie odwiedziły dzieci wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi- misiami. Podczas spotkania przedszkolacy z Wąsowa poznali historię pierwszego pluszowego misia. Poznali też misie występujące w przyrodzie oraz w bajkach…

Na pamiątkę bibliotecznego spotkania wszystkie misie otrzymały okazjonalne medale.