wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

WYSTAWA ZBIORÓW KOLEJNICTWA MARCELEGO SALWOWSKIEGO

Strona główna, , Administrator - 11.12.2015 22:08

A   A   A  
WYSTAWA ZBIORÓW KOLEJNICTWA MARCELEGO SALWOWSKIEGO

Od środy 9 grudnia na naszych bibliotecznych półkach, w sąsiedztwie książek, znajdują się  eksponaty ze zbiorów Prywatnego Muzeum Kolejnictwa Marcelego Salwowskiego  - dziesięciolatka z Nowego Tomyśla.Kolejowa pasja Marcelego i jego taty – Roberta Salwowskiego objawiła się kilka lat temu, po  odwiedzinach w wolsztyńskiej parowozowni. Od tamtej pory Marceli szczególną sympatią darzy parowóz PM-36-1, znany pod nazwą „Piękna Helena”. Obecnie w  zbiorach chłopca znajduje się ponad pięćdziesiąt lamp i latarek  kolejowych, datowniki, kasowniki,  czapki i mundury, telefony i radiostacja, trąbki sygnałowe,  bogata kolekcja książek i albumów, modele parowozów, dokumenty przewozowe i bilety kolejowe  oraz szereg innych przedmiotów związanych z kolejnictwem  i pociągami.

W dniu otwarcia wystawę obejrzały  trzy grupy uczniów: klasa pierwsza z Michorzewa z paniami Katarzyną Kaźmierczak, Lidią Pieprzyk i Martą Laufer oraz klasa druga i trzecia ze szkoły w Kuślinie pod opieką pani Marzenny Nowak.

Marceli, który wraz z tatą przybył na otwarcie ekspozycji,  oprowadził  wszystkich po wystawie opowiadając z pasją o swoich zbiorach.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały wystawione przedmioty i zadawały pytania. Wiele emocji i radości wywołało przymierzanie kolejarskich czapek oraz quiz sprawdzający  zdobytą podczas spotkania wiedzę. Czy było ciekawie? Wystarczy obejrzeć nasz fotoreportaż.

Wystawę można oglądać w naszej bibliotece do piątku 18 grudnia 2015.

Serdecznie zapraszamy!


Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeriazobacz całą galerię ››


Inne w tym dziale

19.04.2020 - Strona główna, komentarzy: 0
2020 ROK ŚW. JANA PAWŁA II - Wystawa... ››
18.07.2019 - Strona główna, komentarzy: 0
WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH LAURY... ››
27.04.2019 - Strona główna, komentarzy: 0
WYSTAWA KSIĄŻEK I FOTOGRAFII Z OKAZJI... ››
05.01.2019 - Strona główna, komentarzy: 0
ONI WALCZYLI DLA NIEPODLEGŁEJ -... ››
08.05.2017 - Strona główna, komentarzy: 0
BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE! WERNISAŻ... ››

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.010082960128784