OD SERCA DO SŁOWA: Wyniki Rodzinnego Konkursu Pięknego Czytania

Radość ze wspólnego czytania, radość ze wspólnej pracy nad tekstem, jego odczytywanie i interpretacja, a przede wszystkim przyjemność z bycia razem tu i teraz, to niektóre z celów jakie przyświecały organizacji Rodzinnego Konkursu Pięknego Czytania. Mamy nadzieję, że tak się stało! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Podczas gali finałowej w sobotę 30 kwietnia 2022 o godz. 12.00 ogłoszone zostały wyniki konkursu. Komisja konkursowa, która wystąpiła w składzie: Irena Czerniawska – polonistka, Róża Mleczak – starszy kustosz w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu, Joanna Świtała – aktorka Teatru Muzycznego Syrenka w Warszawie – nie miała łatwego zadania.
Oceniano dobór repertuaru, płynność i bezbłędność czytanego tekstu, sposób intonacji oraz ogólne wrażenie występu.

W każdej grupie wiekowej przyznano tytuł Mistrzów Pięknego Czytania 2022.
Otrzymały go duety: w grupie I- Marzenna Augustyniak (babcia) i Mikołaj Augustyniak (wnuk),
w grupie II – Katarzyna Sobkowiak (mama) i Maja Sobkowiak (córka),
a w grupie 3 – Paulina Jaworowicz (mama) i Izabela Jaworowicz (córka).

Jurorki przyznały również cztery wyróżnienia. Otrzymali je: duet mama i córka- Joanna i Tamara Białek, pierwszoklasistka Urszula Matuszczak oraz panie Ewa Pieprzyk i Renata Nizio. Mistrzowie otrzymali statuetki i dyplomy. Dla wszystkich uczestników przygotowano książki, dyplomy oraz okolicznościowe kubki, długopisy i zakładki z logo projektu. Jako, że nie dysponujemy własnym pomieszczeniem, impreza przeprowadzona została w sali GOK w Kuślinie. Dziękujemy dyrekcji GOK za udostępnienie sali.

Projekt „OD SERCA DO SŁOWA” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Do zobaczenie w bibliotece! ?