Quest Emilii Sczanieckiej

Maj, to miesiąc, w którym szczególnie wspominamy Emilię Sczaniecką – wielką polską patriotkę i działaczkę społeczną, zasłużoną w walkach o niepodległość naszej Ojczyzny.
Dlaczego maj? Ano, Emilia urodziła się 20 maja 1804 roku w Brodach. Zmarła także w maju – 11 maja 1896 roku w Pakosławiu. Jesteśmy dumni, że żyła i działała tak blisko nas, a miejscem jej wiecznego spoczynku jest cmentarz w Michorzewie. Warto poznać bogaty życiorys Emilii Sczanieckiej sięgając po dostępne w bibliotece książki autorstwa Dionizy Wawrzykowskiej-Wierciochowej, Marka Rezlera czy Gerarda Górnickiego.

Gorąco namawiamy, by wyruszyć Szlakiem Emilii Sczanieckiej, wykorzystując przygotowany w naszej Bibliotece quest, który można pobrać tutaj: https://regionwielkopolska.pl/artykuly-turystyka/wielkopolskie-questyszlakiem-emilii-sczanieckiej/?fbclid=IwAR3O80v7_GUn1U-ae_5BjmWkvpofmWcIzlSGfpo3B7hZItVEznRqWvmoevU

Dodam, że questing, to odkrywanie lokalnej historii i dziedzictwa miejsca poprzez przemierzanie nieoznakowanych szlaków. Celem przejścia trasy jest rozwiązanie zagadek logicznych, historycznych i terenowych, po to by na końcu podróży odkryć ukryty skarb ?

Liczący 35 kilometrów questingowy Szlak Emilii Sczanieckiej, prowadzi do jej dawnych włości, w miejsca związane z jej życiem i działalnością. Kierując się wskazówkami zawartymi w rymowanej ulotce przemierzamy miejscowości w powiecie nowotomyskim – Wąsowo, Chraplewo, Michorzewo i Kuślin (gmina Kuślin) oraz Brody i Pakosław (gmina Lwówek). Poznajemy fragment lokalnej historii, odwiedzamy ciekawe miejsca, podziwiamy piękne krajobrazy. Można jechać rowerem, samochodem czy też przejść pieszo! Wszystko zależy od Waszej kondycji! ?Uczestnicy zabawy mogą – rozwiązując kolejne questy- zdobyć regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy.
Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy – Wyprawy Odkrywców.

Zapraszamy!