“Polowanie na książkę” – START

POLOWANIE NA KSIĄŻKĘ ?

9 maja 2021, godz.13.00

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Oto kilka ważnych informacji:
„Polowanie na książkę”, to gra terenowa, która rozgrywa się na terenie gminy Kuślin. Na tym obszarze, we wszystkich miejscowościach ukryliśmy w sumie 20 książek! Waszym zadaniem jest postępowanie zgodne ze wskazówkami i odnalezienie miejsca, w którym się znajdują. Każdego znalazcę prosimy o zrobienie zdjęcia książki, którą upoluje i umieszczenie jej w poście na FB. W ten sposób pozostali uczestnicy zabawy dowiedzą się, że książka, na którą polowali ma już właściciela. O robienie wesołych zdjęć z poszukiwań prosimy wszystkich uczestników gry! Możecie też kręcić krótkie filmiki z trasy ? Przesyłajcie je do nas pod postem, gdyż upominkami chcemy nagrodzić także tych, którym się nie uda odnaleźć książek, a zrelacjonują nam swoje poszukiwania.
W zabawie może wziąć udział każdy, kto posiada telefon z dostępem do Internetu i chce w zajmujący sposób spędzić niedzielne popołudnie ? Odnalezione książki staną się własnością znalazcy! Wskazówki są ukryte, trzeba się trochę potrudzić ? Każdy z Was może polować na dowolną ilość książek, wystarczy do nich dotrzeć przed innymi! Będzie nam miło, jeśli odwiedzicie nas dzisiaj w Bibliotece. Jesteśmy od 13.00 do 18.00 Do zobaczenia!

Oto WSKAZÓWKI, które pomogą Wam wytropić książki : przeczytajcie, pomyślcie, zlokalizujcie miejsce i biegnijcie po nie!
Pamiętajcie – kto pierwszy – tego książka! Pogoda nam sprzyja! Miłej zabawy! ?

1. Największa plaża we wsi wiele książek zmieści. Dla Ciebie jedna została, co przy loży VIP-ów stała ?
2. A nasza Marysia, to super dziewczyna! I chlebem nakarmi, i sprzeda nam wino ?
3. Patron bibliotekarzy książek pilnuje. Odwiedź te miejsca, w których się znajduje.
4. Ułóż litery porozrzucane, tam znajdziesz skarby w gałęziach pochowane. Ą A O R D W B
5. Los na loterii sprawił, że rodzinę uszczęśliwił. Kapliczkę w polu zbudował pamięć o czasach niedoli zachował.
6. Nie ma jak pompa, co we wsi stoi, ona w razie czego, całą wieś napoi. Dzisiaj tajemnicę wielką w sobie skrywa specjalnie dla Ciebie książkę ukrywa.
7. „Wielkość człowieka istnieje w tym, co pozostawia on innym po sobie”. Jak powiedziała, tak zrobiła- całym swym życiem ludziom służyła!
8. Patron bibliotekarzy książek pilnuje. Odwiedź miejsca, w których się znajduje.
9. Nowy Tomyśl z wikliny słynie, w stolicy Gminy też lubią wiklinę ?
10. O kamień z portretem przedszkolaki dbają wraz z panią o wonnym imieniu o pamięć zabiegają.
11. Daleko stąd do szosy, do gminy , do powiatu. Przystanek, kontener, głaz , Niepokalana – z jednego rzędu przyglądają się światu.
12. Poszukaj kościoła nowego i tablicy dzielnych mężów z imienia sławiącego. Rozejrzyj się dookoła, tam Twoja książka woła!
13. Szlachetnego zdrowia pilnują. Rejestrują, zapisują, osłuchują…
14. Patron bibliotekarzy książek pilnuje. Odwiedź miejsca, w których się znajduje.
15. Proboszcz niechybnie się budzi, gdy w nocy pędzą ratować ludzi.
16. Kiedy zwierzęta w gospodarstwie szkolnym odkarmimy, Dzieci z przedszkola odbierzemy, to z przyjemnością ten plac odwiedzimy i do wieczora bawić się będziemy ?
17. Patron bibliotekarzy książek pilnuje. Odwiedź miejsca, w których się znajduje.
18. Do pięknej Nimfy wieś ta należała, chociaż nie wiemy czy tutaj mieszkała. Szukaj pod krzyżem, obok którego wierni jeżdżą do kościoła drewnianego.
19. Wjazdu do rolniczej firmy dwie kolumny strzegą o dawnej świetności chętnie opowiedzą. Nikt tu głupi nie jest- wiedzą, że brama tam stała! Szukaj książki, szukaj, bo jedna została!
20. Dumnie obnosi swą urodę, gdy napuszony – klejnot w ogrodzie! Nawet Jacobi o tym nie wiedział, że on tutaj będzie siedział ?

W razie pytań – dzwońcie do Biblioteki : tel. 61 44 73089
Powodzenia!