Questy

Macie już dość zdalnej nauki i pracy?

Wybierzcie się na przechadzkę z ulotką questingową w ręce, tak jak to zrobiła w piątek sympatyczna rodzina – Państwo Zielińscy z dziećmi, którzy na „Spacerek wokół Kuślina” przyjechali do nas z Wronek!

Jak nam powiedzieli, rozwiązywanie questów, to ich pasja. Latem ubiegłego roku przebyli m.in. trasę questa „Szlakiem Emilii Sczanieckiej”. Ferie z questami proponuje też Pracownia Krajoznawcza i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Poznaniu.

Od 4 do 31 stycznia 2021 wystarczy rozwiązać 5 questów, a następnie zgłosić się po odbiór bezpłatnej odznaki krajoznawczej PTTK Wielkopolskie Questy Odznaka Odkrywców Tajemnic! Pierwsze pięć osób otrzyma również zestawy upominków promocyjnych. W związku z panującą sytuacją sanitarną, termin odbioru nagrody należy uzgodnić telefonicznie – tel. 61 66 40 865 – Pracownia Krajoznawcza Poznań, ul. Prusa 3, pok. 406Niewtajemniczonym wyjaśniamy, że quest to rodzaj gry terenowej, bezobsługowej, bezterminowej i bezpłatnej (!). W czasie wędrówki uczestnik zabawy rozwiązuje zadania i zagadki, aby na końcu trasy dotrzeć do miejsca, w którym jest ukryta skrzynia skarbów (!) z tajemniczą pieczęcią ?Ulotki do ponad 70 questów znajdziecie na:www.regionwielkopolska.pl/questy