MOTYLE KRWAWIĄ – eksperymentalne spotkanie autorskie

W piątkowy wieczór (15.11.2019) uczestniczyliśmy w niecodziennym, ekspresyjnym spotkaniu autorskim pt. „Motyle krwawią”- eksperymentalnym projekcie poetycko-teatralnym dwóch młodych autorek – Olgi Wojciechowskiej i Aissy Ai vel Joanny Świtały.

Autorki, które przybyły ze stolicy na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuślinie, są absolwentkami Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, zafascynowanymi teatrem i grą aktorską. Nie dziwi więc fakt, że spotkanie z ich poezją przybrało formę spektaklu poetyckiego.


„Motyle krwawią”, to poetycka opowieść dwóch różnych kobiet – dwóch motyli, uwikłanych w miłosną sieć – każda w swoją. Zamysłem autorek jest znalezienie nowego wymiaru obcowania z poezją, uwrażliwienie widza na słowo zawarte
w wierszu w taki sposób, by stało się ono furtką do poznania opowieści naszpikowanej emocjami. Projekt „Motyle krwawią”, jest również próbą uwolnienia poezji współczesnej i skonfrontowania widza z żywym słowem.

Dziękujemy artystkom – Oldze Wojciechowskiej i Joannie Świtale – za wspaniałą prezentację swoich wierszy, myśli, rozważań i refleksji.


Dziękujemy Dominice Brodowskiej i Dawidowi Poprawie za obsługę techniczną – nagłośnienie i oświetlenie spektaklu.


Dziękujemy wspaniałej publiczności – wszystkim, którzy ten piątkowy wieczór spędzili razem z nami 🙂

Odwiedzajcie nas często!
Zapraszamy!

Fotorelacja Jakub Czekała