WARSZTATY SCENARIUSZOWE ZE ZBIGNIEWEM MASTERNAKIEM

Zbigniew Masternak – pisarz, autor scenariuszy, piłkarz – spotkał się w naszej bibliotece z młodzieżą ze szkół w Michorzewie i w Wąsowie. Oba spotkania miały charakter warsztatowy.

Nasz  gość pochodzi z Piórkowa w Górach Świętokrzyskich. Studiował prawo na UMCS w Lublinie, następnie polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zadebiutował w 2000 na łamach “Twórczości” .W 2006 ukazał się jego debiut książkowy – powieść Niech żyje wolność oraz druga powieść pt. Chmurołap. W 2008 ukazała się trzecia powieść  Zbigniewa Masternaka – Scyzoryk. Książki te  tworzą wieloczęściowy autobiograficzny cykl pt. Księstwo. W 2014 roku ukazała się księga czwarta cyklu pt. Nędzole.

Podczas wtorkowych zajęć, młodzież  dowiedziała się czym jest scenariusz filmowy  oraz w jaki sposób go tworzyć.

Następnie w grupach, młodzi ludzie przygotowywali własne pomysły na scenariusze  filmów. Ich akcja miała się toczyć w lokalnym środowisku gminy Kuślin. Na zakończenie przedstawiono wszystkie  powstałe podczas spotkania propozycje, a  Zbigniew Masternak – absolwent Krakowskiej Szkoły  Scenariuszowej- omówił je, wyróżniając  te najciekawsze.