ARKADIUSZ NIEMIRSKI spotkał się z czytelnikami w Gimnazjum Publicznym w Wąsowie

W środę 26 maja 2017 gościliśmy Arkadiusza Niemirskiego- dziennikarza, kabareciarza  i pisarza, autora książek dla młodzieży i dorosłych.

Jak na satyryka przystało,  na luzie i  z dużym poczuciem humoru opowiedział o sobie, swojej drodze do pisania, o swoich pasjach i zainteresowaniach oraz o  napisanych przez siebie książkach.  

Podczas spotkania nie zabrakło i dobrej muzyki, która ubarwiła przedstawioną przez autora ciekawą prezentację multimedialną. Mamy nadzieję, że Arkadiusz Niemirski zachęcił młodzież do czytania!

Arkadiusz Niemirski zadebiutował w 2000 roku powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych “Zbrodnia prawie doskonała”.

“Prowokator” (Wydawnictwo Wołoszański, 2014) to jego ostatnia powieść dla dorosłych. Na jesieni 2015 na rynku księgarskim pojawiły się wznowienia dwóch starszych powieści: “Pojedynek detektywów” i “Testament bibliofila” z nowym zakończeniem (Wydawnictwo “Skrzat”).

Dziennik grzesznika” to jego najnowszy tom (2016).