JAN HYJEK W MICHORZEWSKIM GIMNAZJUM

11 grudnia 2015  Gminną Bibliotekę Publiczną w Kuślinie, po raz drugi w tym roku odwiedził Jan Hyjek. Tym razem bardzo dynamiczne i pełne pasji spotkanie autorskie odbyło się w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Michorzewie.

Zgromadzonej w holu szkolnym młodzieży autor opowiedział o swoim życiu, swoich zainteresowaniach i pasjach. Udzielił młodym ludziom szeregu wskazówek i mądrych rad. Mówił o tym co w życiu jest ważne, o konieczności dokonywania wyborów i eliminacji zła. Przedstawił również swoje książki, a także zagrał na gitarze i trąbce.

Jan Hyjek, to człowiek o wielu talentach. Twórca opowiadań, aforyzmów, tekstów poetyckich, tekstów piosenek, autor powieści: Nie oglądaj się wstecz, Koła czasu, Sporna śliwka. Kompozytor piosenek i ich wykonawca. Ukończył Pedagogikę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działał w Komitecie Obywatelskim. Zamiłowany biegacz i autostopowicz. Uprawia turystykę górską. Prowadził liczne, młodzieżowe zespoły teatralne. Reżyserował i wystawiał swoje utwory sceniczne. Tworzył i współtworzył scenografie telewizyjne i teatralne. 

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.