ROZMOWY NIE CAŁKIEM KONTROLOWANE Z KS. KAZIMIERZEM SIERPOWSKIM

We wtorek 7 lipca w kameralnej czytelni naszej biblioteki podejmowaliśmy szczególnego Gościa – ks. kanonika Kazimierza Sierpowskiego. Pretekstem do zaproszenia księdza była wydana niedawno książka,  napisana wspólnie z prof.  Stefanem Konstańczakiem  pt. Dialog księdza z filozofem.

Uczestnicy spotkania , które odbyło się  w ramach Loży Czytelników,  z uwagą wysłuchali  wywodu ks. Sierpowskiego na temat ładu i porządku panującego w świecie materialnym, na temat Twórcy tego ładu i zamierzonym przez niego kierunku rozwoju.

Następnie  zadawano pytania i dyskutowano  na tematy nurtujące współczesnego człowieka.

Miłą niespodzianką dla wszystkich była obecność o. Bartłomieja Kupsia  ze Zgromadzenia Ducha Świętego, który odbywając aktualnie  studia doktoranckie w Rzymie, przybył do domu rodzinnego na krótki odpoczynek.

Podczas spotkania można było również nabyć  książkę Dialog księdza z filozofem. Całkowity dochód z jej sprzedaży ks. Kazimierz Sierpowski przeznaczył na kontynuację nauki o. Bartłomieja.

Dziękujemy ks. kanonikowi Kazimierzowi Sierpowskiemu za interesujące spotkanie, a czekając na kolejne publikacje – życzymy dużo zdrowia i sił w codziennych wyzwaniach!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wtorkowego spotkania i już dzisiaj zapraszamy na następne!