Otwarcie wystawy NASZE SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM

W ramach obchodów Roku Jana Pawła II Biblioteka Publiczna w Kuślinie zaprosiła mieszkańców  na niecodzienny koncert oraz wystawę  zatytułowaną „Nasze spotkania ze Świętym”. Zarówno wystawa, jak i koncert zorganizowano jako dziękczynienie za pontyfikat św. Jana Pawła, uczczenie rocznicy kanonizacji oraz 95. rocznicy urodzin.  Spotkanie odbyło się w niedzielę, 17 maja 2015 o godz. 15.00.

Wystawę przygotowano z fotografii i pamiątek zebranych od czytelników biblioteki oraz mieszkańców gminy Kuślin.  Zdjęcia wykonane  zostały podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski oraz podczas spotkań i audiencji papieskich w  Rzymie.

Na fotografiach zobaczyć można historyczne chwile dokumentujące między innymi obecność papieża w Poznaniu i w Gnieźnie podczas II pielgrzymki do Polski w 1983 roku. Dostrzec momenty pełne wzruszeń, jakie miały miejsce na Placu św. Piotra w Rzymie, podczas oczekiwania na spotkanie z Ojcem Świętym.

Do przygotowania wystawy posłużyły również fragmenty pełnych emocji wspomnień, którymi  zechcieli podzielić się ofiarodawcy: Dorota Drążkowiak, Wanda Dziublewska, Wiesława Staśkiewicz, Katarzyna Piasecka, Elżbieta Zimna, Lucyna i Stefan Haładudowie, Katarzyna i Łukasz Kaźmierczakowie, Aneta i Adam Adamscy, Katarzyna i Sylwester Kamyszek, Ewa i Marek Sobierajowie, Stefan Piasecki, Henryk Łuczak, o. Bartłomiej Kupś.