KONCERT Folk Kapeli GÓRALSKA HORA

17 maja 2015 naszą bibliotekę odwiedzili niecodzienni goście – górale z kapeli “Góralska Hora”. Muzycy przyjechali ze Szczyrku, aby w Kuślinie zagrać koncert zatytułowany „Nuty góralskie z pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski”, który towarzyszył otwarciu wystawy “Nasze spotkania ze Świętym”.

Góry i góralskie melodie były szczególnie bliskie św. Janowi Pawłowi II. Nie można było inaczej otworzyć poświęconej Ojcu Świętemu wystawy, jak tylko na góralską nutę.

W koncercie poświęconym św. Janowi Pawłowi II „Góralska Hora”, zaprezentowała melodie z pielgrzymek Papieża  do Polski, melodie wykonywane przez górali Papieżowi, melodie o Góralskiej Gaździnie – Matce Bożej. Nie zabrakło znanego utworu „Góralu czy ci nie żal” oraz ukochanej przez Jana Pawła „Barki”, którą na zakończenie wspaniałego, góralskiego koncertu zaśpiewali wszyscy uczestniczący w spotkaniu.

Podczas koncertu miłym akcentem były życzenia z dedykacją muzyczną od organizatorów i uczestników spotkania dla obchodzącego dwudziestopięciolecie kapłaństwa proboszcza kuślińskiej parafii ks. Sławomira Kramarczyka.

W organizacji koncertu, poprzez konkretne wsparcie finansowe pomogli nam:

  • SŁAWOMIR ŚWITAŁA i firma EKOLOGIA-SYSTEM z Michorzewa
  • BANK SPÓŁDZIELCZ DUSZNIKI

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!