PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

Pomimo niepogody nasz PIKNIK Z KSIĄŻKĄ wypadł znakomicie. Impreza odbyła się w niedzielę 12 maja 2013. Nie zawiodła publiczność, dla której przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Najbardziej oklaskiwany był pokaz sztuk walki przygotowany przez Joannę Adamczak, Przemysława Frąszczaka i Kamila Maizenhildera  z Frącek Gold Team. Zawodnicy pokazali zebranej w sali ośrodka kultury—do której musieliśmy przenieść imprezę z powodu opadów deszczu — publiczności, między innymi chwyty stosowane w brazylijskim jiu – jitsu.

Zainteresowanie wzbudził również pokaz udzielania pierwszej pomocy, w wykonaniu strażaków z OSP Kuślin. Ratownicy na fantomie pokazali, jak przeprowadzić masaż serca.
Wykonali również symulację prawidłowego zabezpieczenia ofiary wypadku.

Dorośli i dzieci mogli  tego dnia obejrzeć także, jak wygląda wnętrze samochodu  ratowniczo—gaśniczego kuślińskiej jednostki oraz obejrzeć znajdujący się tam sprzęt.

Nie obyło się bez występów artystycznych . Na scenie pojawili się dorośli i dzieci, którzy zaprezentowali znane wiersze Tuwima. Przedstawili je: Marzenna Nowak, Stefan Piasecki, Renatka Perz, Weronika Krauze i  Zuzia Dziurla. Swoje monologi gwarą poznańską wygłosiła również Sylwia Prętka – Galas – mistrzyni gwary poznańskiej,

Podczas Pikniku ogłoszono wyniki konkursu literackiego „Lokomotywy ciąg dalszy…”. Nagrodę główną otrzymał zespół rodzinny Karczów z miejscowości Trzciel – Odbudowa w składzie: Agnieszka Karcz (mama), Barbara Karcz (córka, lat 16), Julia Karcz (córka, lat 14), Jędrzej Karcz (syn, lat 8).

Ponadto Komisja wyróżniła prace: Rodziny Dziamskich z Kuślina w składzie: Magdalena, Aleksandra, Wojciech, Katarzyna i Paweł; lokomotywę z Przedszkola w Kuślinie; pracę dzieci z klasy II b ze szkoły podstawowej w Wąsowie- oddział w Kuślinie.

Wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu przyznano okolicznościowe dyplomy uznania. Otrzymali je: Dawid Poprawa z Michorzewka, Patrycja Pigla ze Śliwna, Zespół: Arnika Jans, Patrycja Grygier, Karolina Walkowiak (gimnazjum Wąsowo), Zespół: Julia Knop, Mateusz Fagasik, Gracjan Kortyla (szkoła podstawowa Śliwno), Duet: Katarzyna Mazurek i Milena Jędruch (gimnazjum Wąsowo), Duet: Karolina i Michalina Koźlarek (Wąsowo), Duet: Wiktoria i Monika Ginter (Wąsowo) oraz Duet: Weronika Czaprańska i Angelika Śledź (gimnazjum Wąsowo). 

Odbył się też kiermasz książek używanych pochodzących z darów od czytelników. Zebrano 300 złotych. Środki te w całości przelano na konto Kariny Kogi z Wąsowa, która na skutek pęknięcia tętniaka mózgu jest w śpiączce i wymaga stałej opieki i rehabilitacji. 

Imprezę poprowadził Robert Salwowski, a nad nagłośnieniem czuwał—Dawid Poprawa.

PIKNIK odbył się pod patronatem Tygodnika Dzień Nowotomysko—Grodziski.

http://nowytomysl.naszemiasto.pl/artykul/galeria/udany-piknik-z-ksiazka-foto,1851598,t,id.html