wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

VI Konkurs o Pióro Wójta

Strona główna, Konkursy o Pióro Wójta , 20.05.2010 16:18

2010

VI Konkurs o Pióro Wójta Gminy Kuślin

KONKURS FOTOGRAFICZNY "GMINA KUŚLIN W OBIEKTYWIE"

    więcej ›


Spotkanie z ROBERTEM KARWATEM

Strona główna, Spotkania, 28.10.2009 21:58

28 października 2009 z mlodymi czytelnikami naszych bibliotek spotkał się Robert Karwat– Habibi Hamid - pochodzący z Lublina autor  opowiadań dla dzieci, bajek terapeutycznych, wierszy, rozważań filozoficznych.

 

    więcej ›


Obchody 70. lecia wybuchu II wojny światowej

Strona główna, Spotkania, 01.09.2009 22:17

1 września 2009 roku z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej odbyła się w Kuślinie uroczystość upamiętniająca 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczęły się o godz. 18.00 uroczystą Mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Kuślinie. Mszę koncelebrowali: proboszcz parafii ks. Sławomir Kramarczyk, ks. kanonik Zbigniew Gruss oraz ks. kanonik Kazimierz Sierpowski.

W tej doniosłej uroczystości uczestniczyli członkowie Związku Kombatantów, radni i sołtysi gminy z wójtem Jerzym Dziamskim na czele, dyrektorzy szkół podstawowych i  gimnazjów wraz z delegacjami dzieci i młodzieży, przedstawiciele OSP i PSL oraz mieszkańcy gminy.

 

 

    więcej ›


Wystawa przedmiotów, dokumentów i fotografii wojennych

Strona główna, Wystawy, 13.05.2009 21:38

Zakończeniu V konkursu o Pióro Wójta pn. „W drodze do wolności– historie wojenne” towarzyszyła wystawa przedmiotów, dokumentów i fotografii  związanych z  okresem okupacji hitlerowskiej zebranych i wypożyczonych przez mieszkańców naszego terenu : Mieczysława Janasa, Patrycję Rutkowską, Romana Kruszelnickiego, Elżbietę Zandecką, Łukasza Faligowskiego, Damiana Paszka, Edwina Piglę, Małgorzatę Korbas, Violetę Poprawę, Annę Dziamską.

    więcej ›


V KONKURS O PIÓRO WÓJTA

Strona główna, Konkursy o Pióro Wójta , 13.05.2009 19:49

Maj 2009

Konkurs Literacki

na wspomnienia z okresu wojny

p.n. „ W drodze do wolności- historie wojenne 1939-1945”

    więcej ›


Spotkanie z dr. MARKIEM REZLEREM

Strona główna, Spotkania, 10.03.2009 20:26

Mlodzież i dorośli czytelnicy biblioteki spotkali się z dr Markiem Rezlerem - historykiem, autorem licznych publikacji związanych z historią Wielkopolski i Poznania. Spotkanie zorganizowane zostało w związku z ogłoszonym przez naszą bibliotekę konkursem na wspomnienia z okresu wojny  p.n. „ W drodze do wolności- historie wojenne 1939-1945”. Interesującą prelekcją dr M.Rezler przybliżył mlodzieży okres okupacji na terenie Wielkopolski. Zachęcał też do zbierania wspomnień i relacji naocznych świadków oraz do udziału w konkursie.

    więcej ›


WIECZÓR Z HERBERTEM

Strona główna, Spotkania, 28.11.2008 19:29

W 10. rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych polskich poetów, Sejm podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2008 Rokiem Zbigniewa Herberta.

Włączając się w ogólnopolskie obchody Roku Herberta przygotowaliśmy w bibliotece uroczystą wieczornicę.

Twórczość Zbigniewa Herberta przybliżył zebranym  interesującym wykładem znany i ceniony literaturoznawca prof. Przemysław Czapliński. Następnie Grupa Teatralna „Kuślińskie Maski”  przedstawiła spektakl pt. „Wieczór z Herbertem” zrealizowany wg nagrodzonego w konkursie dla bibliotekarzy scenariusza Marii Czekały.

Spotkaniu towarzyszyła tematyczna prezentacja multimedialna  oraz wystawa książek i fotografii.

 

    więcej ›


LOŻA CZYTELNIKÓW

Strona główna, Biblioteka , 16.07.2008 07:57

Powołana,  by propagować  czytelnictwo, książki i  literaturę, a także  promować  bibliotekę, jako miejsce otwarte i przyjazne każdemu.

Skupia miłośników  czytania oraz przyjaciół i sympatyków biblioteki.

W programie spotkań:

  • rozmowy i dyskusje – nie tylko o książkach i literaturze
  • spotkania z twórcami, autorami, artystami, ciekawymi ludźmi
  • wieczory literackie, poetyckie

 

ZOSTAŃ AKTYWNYM CZŁONKIEM  LOŻY CZYTELNIKÓW!

PRZYJDŹ DO BIBLIOTEKI I DOŁĄCZ DO NAS!

ZAPRASZAMY!

 

Opiekun: Maria Czekała

    więcej ›


 «    21  |  22  |  23  |  24  |  25    » 

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

 

 

KSIĄŻKA NA TELEFON


E - SENIOR
0.020227909088135