wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

Kulturalny PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

Strona główna, Piknik z książką, 31.05.2012 23:36

W czwartek 31 maja 2012, na placu przed GOK odbył się nasz pierwszy Piknik z Książką. W zabawie uczestniczyło ok. 130 uczniów z  klas  I – III, ze szkół podstawowych ze Śliwna, Michorzewa i Wąsowa.

Przygotowany wspólnymi siłami z GOK, bogaty w kulturalne i sportowe niespodzianki program imprezy, znakomicie poprowadzili Dawid Poprawa i Mikołaj Waśko, którzy zabawiali dziecięcą publikę wcielając się w postacie  Bolka i Lolka. Asystowały im dzielnie Tola i Lola czyli Miłka Łuczak i Paulina Adamska. Filar programu stanowiły piosenki działającego przy GOK, prowadzonego przez Annę Drózd-Zalewską - zespołu DAMBEJK. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły uczestnicząc w pląsach i zabawach ruchowych Odgadywały także wierszowane zgadywanki i zagadki literackie, które czytali Dawid i Mikołaj oraz Stefan Piasecki- sołtys i radny Kuślina. Na koniec spotkania wszyscy odcisnęli swoje pomalowane farbami dłonie na wcześniej przygotowanym, umieszczonym na scenie papierze, pieczętując tym samym swój udział w zabawie

 

    więcej ›


VIII KONKURS O PIÓRO WÓJTA

Strona główna, Konkursy o Pióro Wójta , 18.05.2012 21:10

Wielki Test Wiedzy o Gminie Kuślin „Od prahistorii do współczesności”

W piątek 18 maja 2012 roku odbył się finał  VIII edycji Konkursu „O Pióro Wójta Gminy Kuślin”.

Konkurs miał charakter testu wiedzowego, a startujący w nim zawodnicy musieli wykazać się szeroką znajomością kuślińskiej gminy.

    więcej ›


ROZGRZEWKA PRZED EURO - trofea i książki

Strona główna, Wystawy, 01.05.2012 23:50

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie pod hasłem „Rozgrzewka przed Euro” od początku maja do końca czerwca oglądać  można było wystawę trofeów lokalnych drużyn sportowych: Rakiety Głuponie, Huraganu Michorzewo, LZS Wąsowo oraz Oldbojów Kuślin. Na wystawie wyeksponowano puchary i medale zdobyte przez te drużyny na znaczących piłkarskich zawodach lokalnych,  wojewódzkich oraz krajowych.

Wystawie trofeów towarzyszyła wystawka książek o tematyce piłkarskiej. Zaprezentowano na niej znajdujące się w zbiorach biblioteki m.in. biografie znanych piłkarzy, wspomnienia trenerów

 

    więcej ›


VII Konkurs o Pióro Wójta

Strona główna, Konkursy o Pióro Wójta , 26.07.2011 22:33

25 maja 2011 roku zakończono i podsumowano konkurs plastyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej p.t. Gmina Kuślin – przeszłość, przyszłość, teraźniejszość. Ludzie, miejsca, wydarzenia …, który odbył się w ramach kolejnej edycji Konkursu o Pióro Wójta.

 

    więcej ›


Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy...Przewodnik po gminie Kuślin

Strona główna, Klub Miłośników Historii Lokalnej, 16.05.2011 21:46

W niedzielę 13 marca 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie odbyła się prezentacja książki pt. Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy. Przewodnik po Gminie Kuślin. Jest to pierwsza książka, która zapoznaje czytelnika z interesującą, zwłaszcza dla mieszkańców, historią wiosek tworzących gminę Kuślin. Jednocześnie jest to pierwsza książka wydana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kuślinie.

    więcej ›


ORGANIZACJA BIBLIOTEKI

Strona główna, Biblioteka , 03.07.2010 16:49

ORGANIZACJA BIBLIOTEKI

Gminna Biblioteka Publiczna w Kuślinie jest samodzielną instytucją kultury,

której organizatorem jest Gmina Kuślin.

Wraz z dwoma filiami zlokalizowanymi w Michorzewie i w Wąsowie,

służy rozwojowi oraz zaspakajaniu potrzeb czytelniczych,

edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych mieszkańców gminy Kuślin.

Opiekę merytoryczną nad placówką sprawują:

Powiatowa i Miejska Biblioteka w Nowym Tomyślu

i Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

    więcej ›


E-senior

Strona główna, Biblioteka , 01.07.2010 10:58

Przysposobienie do pracy z komputerem – oferta dla osób starszych

    więcej ›


HISTORIA BIBLIOTEKI

Strona główna, Biblioteka , 10.06.2010 18:41

17 kwietnia 1946 roku wszedł w życie Dekret o Bibliotekach i opiece nad zbiorami bibliotecznymi, który ustanowił ogólnokrajowe sieci bibliotek publicznych, szkolnych i naukowych. 

 

    więcej ›


 «    20  |  21  |  22  |  23  |  24    » 

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

 

 

KSIĄŻKA NA TELEFON


E - SENIOR
0.020628929138184