wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

Wielkanocna wystawa książek

Strona główna, Wystawy, 20.04.2013 17:25

 

Z myślą o naszych czytelnikach - dużych i małych -  przygotowana została specjalna wystawa książek ze znakomitymi przepisami wielkanocnymi. Wystawa jest jednocześnie podpowiedzią w jaki sposób możecie udekorować wielkanocny stół:) Sami przyznacie, że książki z przepisami, wyeksponowane na tacach, talerzach i paterach wyglądają smakowicie! Każdy znajdzie coś dla siebie!

W książkach - oprócz przepisów - znajdziecie także informacje o obrzędach, zwyczajach  i tradycjach wielkanocnych.

 Zapraszamy!

    więcej ›


Inauguracja Roku Tuwima w naszej bibliotece

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 02.04.2013 17:38

Lekcją poświęconą Julianowi Tuwimowi i jego twórczości, w której uczestniczyli uczniowie kl. III szkoły podstawowej z oddziału w Kuślinie wraz z wychowawczynią Małgorzatą Kubiaczyk, zainaugurowano w naszej bibliotece obchody Roku Juliana Tuwima.

    więcej ›


Magiczna Polska wielu kultur - spotkanie z Anną i Krzysztofem Kobusami

Strona główna, Spotkania, 30.01.2013 16:31

30 stycznia w auli michorzewskiego gimnazjum— odbyło się spotkanie uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum z dziennikarzami i podróżnikami Anną i  Krzysztofem KOBUSAMI.

    więcej ›


I Konkurs Pięknego Czytania

AKTUALNOŚCI, Konkurs Pięknego Czytania, 25.01.2013 22:23

25 stycznia 2013, podczas ferii zimowych zorganizowałyśmy dla dzieci konkurs pięknego czytania.

Zadaniem startujących w konkursie  było wybranie fragmentu wypożyczonej w bibliotece  książki i przedstawienie go przed  zgromadzoną publicznością  oraz komisją konkursową.

 

    więcej ›


Biblioteki, to nie tylko wypożyczalnie książek…

Strona główna, Spotkania, 30.11.2012 06:35

W uroczej scenerii Muzeum  Zamku Górków w Szamotułach, w czwartek 22 listopada 2012, odbyła się konferencja regionalna podsumowująca projekt  Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu pn. Biblioteka Pomysłów 2012 – badanie potrzeb mieszkańców.

    więcej ›


DOMKI NA KRAŃCACH ŚWIATA- czytanie inscenizowane

Strona główna, Zajęcia literackie i plastyczne, 16.11.2012 23:20

W piątek 16 listopada uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej w Kuślinie uczestniczyli  w inscenizowanym czytaniu sztuki dla dzieci autorstwa Izabelli Beaty Nowackiej pt. Domki na krańcach świata w wykonaniu poznańskiej grupy Teatr Sztuka w Nas. W świat baśni i fantazji  wprowadziła dzieci sama autorka, spotykając  się z młodymi widzami  tuż przed  czytaniem sztuki.  Później zaintrygowane baśniową podróżą dzieci z uwagą wsłuchiwały się w czytany przez młodych aktorów tekst, śledząc  losy pary bohaterów – sympatycznych jeży. Teatr czytany to interesująca propozycja kulturalna zarówno dla młodych jak i starszych widzów.

 

    więcej ›


Spotkanie autorskie z PIOTREM STRÓŻYŃSKIM

Strona główna, Spotkania, 14.11.2012 23:13

W środę 14.XI  w miłej atmosferze, w czytelni naszej biblioteki odbyło się ciekawe spotkanie autorskie z  PIOTREM STRÓŻYŃSKIM— pisarzem, muzykiem, dziennikarzem, autorem powieści Chaos i świńska skóra, Nienawidzę was, a także najnowszej, promowanej przez autora —Kokon wytrzeźwień.

 

    więcej ›


Spotkanie z GAJĄ KOŁODZIEJ

Strona główna, Spotkania, 07.11.2012 23:53

W środę 7 listopada – przybywając na zaproszenie bibliotek publicznych z Kuślina i Nowego Tomyśla  -  powiat nowotomyski odwiedziła autorka powieści młodzieżowych – Gaja Kołodziej. 22-letnia pisarka spotkała się z uczniami gimnazjów w Michorzewie, Wąsowie oraz Bukowcu. Podczas spotkań z młodzieżą opowiadała o początkach swej przygody z pisaniem, twórczych inspiracjach, zagadnieniach związanych z upublicznianiem utworów, a także planach na przyszłość. Wzbudzając sympatię i zainteresowanie – szczególnie męskiej części uczestników środowego spotkania – młoda pisarka chętnie odpowiadała na zadawane pytania, a także licznie rozdawała swe autografy. Gaja Kołodziej mieszka w Warszawie. Dotychczas opublikowała 3 powieści sensacyjne dla młodzieży: Wystrzałowa licealistka, Wystrzałowa maturzystka oraz Dar. Młoda pisarka nie spoczywa jednak na laurach. W 2013 roku planuje wydać kolejną powieść. (Tekst, fot. JC )

 

 

 

    więcej ›


 «    19  |  20  |  21  |  22  |  23    » 

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

 

 

KSIĄŻKA NA TELEFON


E - SENIOR
0.019318819046021