wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

Biblioteki, to nie tylko wypożyczalnie książek…

Strona główna, Spotkania, 30.11.2012 06:35

W uroczej scenerii Muzeum  Zamku Górków w Szamotułach, w czwartek 22 listopada 2012, odbyła się konferencja regionalna podsumowująca projekt  Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu pn. Biblioteka Pomysłów 2012 – badanie potrzeb mieszkańców.

    więcej ›


DOMKI NA KRAŃCACH ŚWIATA- czytanie inscenizowane

Strona główna, Zajęcia literackie i plastyczne, 16.11.2012 23:20

W piątek 16 listopada uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej w Kuślinie uczestniczyli  w inscenizowanym czytaniu sztuki dla dzieci autorstwa Izabelli Beaty Nowackiej pt. Domki na krańcach świata w wykonaniu poznańskiej grupy Teatr Sztuka w Nas. W świat baśni i fantazji  wprowadziła dzieci sama autorka, spotykając  się z młodymi widzami  tuż przed  czytaniem sztuki.  Później zaintrygowane baśniową podróżą dzieci z uwagą wsłuchiwały się w czytany przez młodych aktorów tekst, śledząc  losy pary bohaterów – sympatycznych jeży. Teatr czytany to interesująca propozycja kulturalna zarówno dla młodych jak i starszych widzów.

 

    więcej ›


Spotkanie autorskie z PIOTREM STRÓŻYŃSKIM

Strona główna, Spotkania, 14.11.2012 23:13

W środę 14.XI  w miłej atmosferze, w czytelni naszej biblioteki odbyło się ciekawe spotkanie autorskie z  PIOTREM STRÓŻYŃSKIM— pisarzem, muzykiem, dziennikarzem, autorem powieści Chaos i świńska skóra, Nienawidzę was, a także najnowszej, promowanej przez autora —Kokon wytrzeźwień.

 

    więcej ›


Spotkanie z GAJĄ KOŁODZIEJ

Strona główna, Spotkania, 07.11.2012 23:53

W środę 7 listopada – przybywając na zaproszenie bibliotek publicznych z Kuślina i Nowego Tomyśla  -  powiat nowotomyski odwiedziła autorka powieści młodzieżowych – Gaja Kołodziej. 22-letnia pisarka spotkała się z uczniami gimnazjów w Michorzewie, Wąsowie oraz Bukowcu. Podczas spotkań z młodzieżą opowiadała o początkach swej przygody z pisaniem, twórczych inspiracjach, zagadnieniach związanych z upublicznianiem utworów, a także planach na przyszłość. Wzbudzając sympatię i zainteresowanie – szczególnie męskiej części uczestników środowego spotkania – młoda pisarka chętnie odpowiadała na zadawane pytania, a także licznie rozdawała swe autografy. Gaja Kołodziej mieszka w Warszawie. Dotychczas opublikowała 3 powieści sensacyjne dla młodzieży: Wystrzałowa licealistka, Wystrzałowa maturzystka oraz Dar. Młoda pisarka nie spoczywa jednak na laurach. W 2013 roku planuje wydać kolejną powieść. (Tekst, fot. JC )

 

 

 

    więcej ›


Kulturalny PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

Strona główna, Piknik z książką, 31.05.2012 23:36

W czwartek 31 maja 2012, na placu przed GOK odbył się nasz pierwszy Piknik z Książką. W zabawie uczestniczyło ok. 130 uczniów z  klas  I – III, ze szkół podstawowych ze Śliwna, Michorzewa i Wąsowa.

Przygotowany wspólnymi siłami z GOK, bogaty w kulturalne i sportowe niespodzianki program imprezy, znakomicie poprowadzili Dawid Poprawa i Mikołaj Waśko, którzy zabawiali dziecięcą publikę wcielając się w postacie  Bolka i Lolka. Asystowały im dzielnie Tola i Lola czyli Miłka Łuczak i Paulina Adamska. Filar programu stanowiły piosenki działającego przy GOK, prowadzonego przez Annę Drózd-Zalewską - zespołu DAMBEJK. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły uczestnicząc w pląsach i zabawach ruchowych Odgadywały także wierszowane zgadywanki i zagadki literackie, które czytali Dawid i Mikołaj oraz Stefan Piasecki- sołtys i radny Kuślina. Na koniec spotkania wszyscy odcisnęli swoje pomalowane farbami dłonie na wcześniej przygotowanym, umieszczonym na scenie papierze, pieczętując tym samym swój udział w zabawie

 

    więcej ›


VIII KONKURS O PIÓRO WÓJTA

Strona główna, Konkursy o Pióro Wójta , 18.05.2012 21:10

Wielki Test Wiedzy o Gminie Kuślin „Od prahistorii do współczesności”

W piątek 18 maja 2012 roku odbył się finał  VIII edycji Konkursu „O Pióro Wójta Gminy Kuślin”.

Konkurs miał charakter testu wiedzowego, a startujący w nim zawodnicy musieli wykazać się szeroką znajomością kuślińskiej gminy.

    więcej ›


ROZGRZEWKA PRZED EURO - trofea i książki

Strona główna, Wystawy, 01.05.2012 23:50

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie pod hasłem „Rozgrzewka przed Euro” od początku maja do końca czerwca oglądać  można było wystawę trofeów lokalnych drużyn sportowych: Rakiety Głuponie, Huraganu Michorzewo, LZS Wąsowo oraz Oldbojów Kuślin. Na wystawie wyeksponowano puchary i medale zdobyte przez te drużyny na znaczących piłkarskich zawodach lokalnych,  wojewódzkich oraz krajowych.

Wystawie trofeów towarzyszyła wystawka książek o tematyce piłkarskiej. Zaprezentowano na niej znajdujące się w zbiorach biblioteki m.in. biografie znanych piłkarzy, wspomnienia trenerów

 

    więcej ›


VII Konkurs o Pióro Wójta

Strona główna, Konkursy o Pióro Wójta , 26.07.2011 22:33

25 maja 2011 roku zakończono i podsumowano konkurs plastyczny adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej p.t. Gmina Kuślin – przeszłość, przyszłość, teraźniejszość. Ludzie, miejsca, wydarzenia …, który odbył się w ramach kolejnej edycji Konkursu o Pióro Wójta.

 

    więcej ›


 «    19  |  20  |  21  |  22  |  23    » 

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

 

 

KSIĄŻKA NA TELEFON


E - SENIOR
0.02111291885376