wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

PRZEDSZKOLACY Z TRZCIANKI W BIBLIOTECE

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 01.05.2022 20:00

W piątek 6 maja 2022, pod opieką pań wychowawczyń: Violetty Poprawy, Alicji Kucz-Stelmach i Edyty Adamczak do kuślińskiej biblioteki przyjechały dzieci z przedszkoli w Trzciance i Michorzewku. Spotkaniem tym zainaugurowałyśmy obchody tegorocznego XIX Tygodnia Bibliotek. Dzieci poznały bibliotekę i księgozbiory, z zainteresowaniem wysłuchały czytanych im książek oraz żywo dyskutowały zadając wiele pytań na interesujące ich tematy.
Nie sprawiło dzieciom problemu ułożenie z puzzli okładek książek oraz odgadnięcie hasła do otwarcia czarodziejskiego kufra, w którym znaleźli niespodzianki. Serdecznie dziękujemy za miłe odwiedziny! Wpadajcie do nas często! Zapełniajcie swoje karty Małego Czytelnika naklejkami, bo chcemy Wam wydawać kolejne dyplomy! Do zobaczenia!

 

    więcej ›


MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY, UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY...

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 22.02.2021 09:55

Zobacz: https://pl-pl.facebook.com/240542149423537/photos/pcb.2245585885585810/2245583898919342/?type=3&theater

18 lutego, zamaskowana i zdezynfekowana, ekipa uczniów z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wąsowie z oddziału w Kuślinie, pod wodzą wychowawczyni Pauliny Kulawiak odwiedziła naszą Bibliotekę, by dowiedzieć się jak wspaniałą sprawą jest możliwość samodzielnego korzystania z biblioteki i jej zbiorów.  

 

    więcej ›


LEKCJE HISTORII Z BIBLIOTEKĄ

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 21.03.2019 14:23

W poniedziałek 19 marca 2019 roku, korzystając z zaproszenia nauczycielki historii Lidii Pieprzyk , spotkałyśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej w Michorzewie, gdzie przedstawiłyśmy wystawę „Oni walczyli dla Niepodległej”. Wystawa przygotowana została w kuślińskiej bibliotece z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości oraz obchodów 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na kilkunastu dużych planszach wystawy zaprezentowano sylwetki osób związanych z terenem gminy Kuślin zasłużonych w pracy organicznej i w walce zbrojnej w okresie zaborów. Wystawa zawiera biogramy ponad stu osób- mieszkańców kuślińskiej ziemi, którzy wzięli udział w Powstaniu Wielkopolskim.

W spotkaniach z historią, które poprowadziła dyrektor GBP w Kuślinie Maria Czekała uczestniczyli uczniowie klasy VII, Va, IVb, VI i IVa.
Dziękujemy za miłe przyjęcie:)

    więcej ›


PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 24.10.2018 16:24

Mamy nowych czytelników! Uroczyste czytelnicze przyrzeczenie, w obecności wychowawczyni Pani Weroniki Kucharczak złożyli uczniowie klasy pierwszej z Kuślina.
Przed Pasowaniem na Czytelników, dzieci zapoznały się z biblioteką i księgozbiorami, poznały regulamin oraz obowiązujące w książnicy zasady.
Później zaliczyły mały sprawdzian wiedzowy z bajek i baśni oraz popisały się znajomością alfabetu.
Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i karty czytelnika

    więcej ›


MAMY NOWYCH CZYTELNIKÓW!

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 11.10.2017 09:09

Uroczystą przysięgę podczas pasowania na czytelników naszej biblioteki złożyła ekipa klasy I z Kuślina :)
Uczniowie przybyli do nas wraz ze swoją wychowawczynią panią Marzenną Nowak. Zanim uroczyście wygłosili przysięgę i podpisali się własnoręcznie pod zobowiązaniem czytania książek - poznali bibliotekę i reguły w niej obowiązujące:)

Odwiedzajcie nas często:) Zapraszamy!

    więcej ›


CZYTANIE NA ŚNIADANIE

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 13.06.2017 15:12

O książkach, czytaniu, bibliotece oraz wielu innych, ważnych sprawach :) rozmawiałyśmy z przemiłymi kuślińskimi przedszkolakami, którzy odwiedzili nas wraz ze swoimi wychowawczyniami w czwartkowe przedpołudnie (8.VI).
Zapraszamy ponownie:)
Do zobaczenia!

    więcej ›


ZAMKNIĘCI W BIBLIOTECE II - Escape Room w Michorzewie i w Wąsowie

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 17.05.2017 22:16

W Tygodniu Bibliotek czwartoklasiści ze szkół podstawowych w Michorzewie i w Wąsowie wzięli udział w naszym bibliotecznym escape roomie „Zamknięci w bibliotece II”.
Spotkania odbyły się w filiach biblioteki. Uczestnicy świetnie się bawili, a emocji było wiele.

W Michorzewie z najlepszym wynikiem zabawę ukończyła grupa I, którą tworzyli: Adamczak Paulina, Drążkowiak Kacper, Dziamska Marika, Dziamski Emil, Haładuda Maria, Jucha Kinga, Kałek Karolina.

W Wąsowie uczniowie bardzo szybko i sprawnie poradzili sobie z odnalezieniem klucza.

Rekordziści  odnaleźli go w czasie 27 minut.

Coś mi się zdaje, że następnym razem musimy nieco „podkręcić” zadania :)

    więcej ›


PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI UCZNIÓW KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KUŚLINIE

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 16.05.2016 21:38

Podczas Tygodnia Bibliotek, w czwartek 12 maja, dziewiętnaścioro uczniów ze szkoły podstawowej w Kuślinie zostało pasowanych na odpowiedzialnych czytelników naszej biblioteki.

Zanim jednak w obecności wychowawczyni – Pani Ireny Pałaszkiewicz uczniowie złożyli  uroczystą przysięgę, wcześniej  zapoznali się z biblioteką, księgozbiorami  i regulaminami w niej obowiązującymi oraz zdali mały egzamin ze znajomości bajek i baśni.

Na pamiątkę tego miłego wydarzenia każde dziecko otrzymało od nas dyplomik i kolorową zakładkę oraz zaproszenie do częstego odwiedzania biblioteki.

    więcej ›


WIOSNA TUŻ, TUŻ

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 20.03.2015 13:45

Dnia 20.03.2015  w bibliotece szkolnej i publicznej w Michorzewie,  w ramach cyklicznej akcji spotkań czytelniczych odbyła się impreza wiosenna pt.,,Wiosna tuż, tuż…” ze wszystkimi grupami przedszkolnymi. Dzieci ubrane w kolorowe czapeczki rozmawiały o symbolach wiosny, śpiewały piosenki, rozpoznawały pierwsze kwiaty. Każda grupa wysłuchała także wesołego opowiadania  z książki Włodzimierza Dulemby ,,Cztery pory baśni”. Maluchy narysowały wizerunek   ,,Pani Wiosny”. Później, podczas spaceru dzieci poszły powitać wiosnę z gaikiem. Mamy  nadzieję ,że zima poszła sobie na dobre i wróci dopiero za rok.                    

    więcej ›


WSPÓŁTWORZĄ CYFROWĄ DZIECIĘCĄ ENCYKLOPEDIĘ WIELKOPOLAN

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 02.02.2015 22:26

28 stycznia 2015 roku Gminna Bibliotekę Publiczną w Kuślinie odwiedzili uczniowie wąsowskiej szkoły podstawowej, którzy pod okiem nauczycieli - Doroty Jankowiak i Jerzego Henklewskiego -  współtworzą Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan - http://cdew.pl/
Młodzież zapoznała się ze zbiorami regionalnymi naszej biblioteki i tworzonym przez bibliotekę Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej. Poznała też  możliwości wyszukiwania treści poprzez stronę internetową naszej biblioteki, na której m.in. znajduje się link do katalogu on-line oraz linki do bibliotek cyfrowych w całej Polsce umieszczone w zakładce: Federacja Bibliotek Cyfrowych.

    więcej ›


 1  |  2    » 

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.0088748931884766