wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY, UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY...

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 22.02.2021 09:55

Zobacz: https://pl-pl.facebook.com/240542149423537/photos/pcb.2245585885585810/2245583898919342/?type=3&theater

18 lutego, zamaskowana i zdezynfekowana, ekipa uczniów z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wąsowie z oddziału w Kuślinie, pod wodzą wychowawczyni Pauliny Kulawiak odwiedziła naszą Bibliotekę, by dowiedzieć się jak wspaniałą sprawą jest możliwość samodzielnego korzystania z biblioteki i jej zbiorów.  

 

    więcej ›


LEKCJE HISTORII Z BIBLIOTEKĄ

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 21.03.2019 14:23

W poniedziałek 19 marca 2019 roku, korzystając z zaproszenia nauczycielki historii Lidii Pieprzyk , spotkałyśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej w Michorzewie, gdzie przedstawiłyśmy wystawę „Oni walczyli dla Niepodległej”. Wystawa przygotowana została w kuślińskiej bibliotece z okazji 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości oraz obchodów 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na kilkunastu dużych planszach wystawy zaprezentowano sylwetki osób związanych z terenem gminy Kuślin zasłużonych w pracy organicznej i w walce zbrojnej w okresie zaborów. Wystawa zawiera biogramy ponad stu osób- mieszkańców kuślińskiej ziemi, którzy wzięli udział w Powstaniu Wielkopolskim.

W spotkaniach z historią, które poprowadziła dyrektor GBP w Kuślinie Maria Czekała uczestniczyli uczniowie klasy VII, Va, IVb, VI i IVa.
Dziękujemy za miłe przyjęcie:)

    więcej ›


PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 24.10.2018 16:24

Mamy nowych czytelników! Uroczyste czytelnicze przyrzeczenie, w obecności wychowawczyni Pani Weroniki Kucharczak złożyli uczniowie klasy pierwszej z Kuślina.
Przed Pasowaniem na Czytelników, dzieci zapoznały się z biblioteką i księgozbiorami, poznały regulamin oraz obowiązujące w książnicy zasady.
Później zaliczyły mały sprawdzian wiedzowy z bajek i baśni oraz popisały się znajomością alfabetu.
Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i karty czytelnika

    więcej ›


MAMY NOWYCH CZYTELNIKÓW!

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 11.10.2017 09:09

Uroczystą przysięgę podczas pasowania na czytelników naszej biblioteki złożyła ekipa klasy I z Kuślina :)
Uczniowie przybyli do nas wraz ze swoją wychowawczynią panią Marzenną Nowak. Zanim uroczyście wygłosili przysięgę i podpisali się własnoręcznie pod zobowiązaniem czytania książek - poznali bibliotekę i reguły w niej obowiązujące:)

Odwiedzajcie nas często:) Zapraszamy!

    więcej ›


CZYTANIE NA ŚNIADANIE

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 13.06.2017 15:12

O książkach, czytaniu, bibliotece oraz wielu innych, ważnych sprawach :) rozmawiałyśmy z przemiłymi kuślińskimi przedszkolakami, którzy odwiedzili nas wraz ze swoimi wychowawczyniami w czwartkowe przedpołudnie (8.VI).
Zapraszamy ponownie:)
Do zobaczenia!

    więcej ›


ZAMKNIĘCI W BIBLIOTECE II - Escape Room w Michorzewie i w Wąsowie

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 17.05.2017 22:16

W Tygodniu Bibliotek czwartoklasiści ze szkół podstawowych w Michorzewie i w Wąsowie wzięli udział w naszym bibliotecznym escape roomie „Zamknięci w bibliotece II”.
Spotkania odbyły się w filiach biblioteki. Uczestnicy świetnie się bawili, a emocji było wiele.

W Michorzewie z najlepszym wynikiem zabawę ukończyła grupa I, którą tworzyli: Adamczak Paulina, Drążkowiak Kacper, Dziamska Marika, Dziamski Emil, Haładuda Maria, Jucha Kinga, Kałek Karolina.

W Wąsowie uczniowie bardzo szybko i sprawnie poradzili sobie z odnalezieniem klucza.

Rekordziści  odnaleźli go w czasie 27 minut.

Coś mi się zdaje, że następnym razem musimy nieco „podkręcić” zadania :)

    więcej ›


PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI UCZNIÓW KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KUŚLINIE

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 16.05.2016 21:38

Podczas Tygodnia Bibliotek, w czwartek 12 maja, dziewiętnaścioro uczniów ze szkoły podstawowej w Kuślinie zostało pasowanych na odpowiedzialnych czytelników naszej biblioteki.

Zanim jednak w obecności wychowawczyni – Pani Ireny Pałaszkiewicz uczniowie złożyli  uroczystą przysięgę, wcześniej  zapoznali się z biblioteką, księgozbiorami  i regulaminami w niej obowiązującymi oraz zdali mały egzamin ze znajomości bajek i baśni.

Na pamiątkę tego miłego wydarzenia każde dziecko otrzymało od nas dyplomik i kolorową zakładkę oraz zaproszenie do częstego odwiedzania biblioteki.

    więcej ›


WIOSNA TUŻ, TUŻ

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 20.03.2015 13:45

Dnia 20.03.2015  w bibliotece szkolnej i publicznej w Michorzewie,  w ramach cyklicznej akcji spotkań czytelniczych odbyła się impreza wiosenna pt.,,Wiosna tuż, tuż…” ze wszystkimi grupami przedszkolnymi. Dzieci ubrane w kolorowe czapeczki rozmawiały o symbolach wiosny, śpiewały piosenki, rozpoznawały pierwsze kwiaty. Każda grupa wysłuchała także wesołego opowiadania  z książki Włodzimierza Dulemby ,,Cztery pory baśni”. Maluchy narysowały wizerunek   ,,Pani Wiosny”. Później, podczas spaceru dzieci poszły powitać wiosnę z gaikiem. Mamy  nadzieję ,że zima poszła sobie na dobre i wróci dopiero za rok.                    

    więcej ›


WSPÓŁTWORZĄ CYFROWĄ DZIECIĘCĄ ENCYKLOPEDIĘ WIELKOPOLAN

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 02.02.2015 22:26

28 stycznia 2015 roku Gminna Bibliotekę Publiczną w Kuślinie odwiedzili uczniowie wąsowskiej szkoły podstawowej, którzy pod okiem nauczycieli - Doroty Jankowiak i Jerzego Henklewskiego -  współtworzą Cyfrową Dziecięcą Encyklopedię Wielkopolan - http://cdew.pl/
Młodzież zapoznała się ze zbiorami regionalnymi naszej biblioteki i tworzonym przez bibliotekę Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej. Poznała też  możliwości wyszukiwania treści poprzez stronę internetową naszej biblioteki, na której m.in. znajduje się link do katalogu on-line oraz linki do bibliotek cyfrowych w całej Polsce umieszczone w zakładce: Federacja Bibliotek Cyfrowych.

    więcej ›


TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ W NASZEJ BIBLIOTECE

Strona główna, Lekcje biblioteczne, 22.11.2014 18:41

Podczas trwającego  od 15 do 23 listopada Tygodnia Edukacji Globalnej spotkałyśmy  się z dziećmi ze szkoły podstawowej w Kuślinie, aby  porozmawiać o jednym z istotnych, globalnych problemów  - niedoborze wody na świecie.

Na podstawie opowiadania „Milla i woda” oraz prezentacji multimedialnej  dzieci zapoznały się z problemem braku wody w afrykańskiej Etiopii. Dowiedziały się jak trudno jest zdobyć  w niektórych regionach świata wodę zdatną do picia. Dźwigając  na głowie książkę – zobaczyły, jak noszona jest woda w Afryce. Podnosząc  pięciolitrową, napełnioną  wodą butlę -  przekonały się, jak ciężko jest etiopskim dzieciom nosić wodę z odległych miejsc.  

Zajęcia zwróciły również  uwagę uczestników  na problem wykorzystania i oszczędzania wody w domu.

Uczniowie z klasy I, II i III, którzy odwiedzili nas ze swoimi wychowawczyniami – Weroniką Kucharczak,  Małgorzatą Kubiaczyk i Marzanną Nowak bez problemu odpowiadali na pytania podsumowujące zajęcia. Na koniec zaś wszyscy zgodnie  obiecali, że odtąd będą  gospodarować wodą, tak aby jej nigdy, nikomu nie zabrakło.

 

Dołącz do corocznej akcji pn. Tydzień Edukacji Globalnej.

Zajrzyj na http://e-globalna.edu.pl/ i wykorzystaj jeden z dostępnych scenariuszy!

    więcej ›


 1  |  2    » 

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.015435934066772