wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

TŁUSTOCZWARTKOWE SPOTKANIE Z NAJAKTYWNIEJSZYMI CZYTELNIKAMI NASZEJ BIBLIOTEKI

Strona główna, Loża Czytelników, 21.02.2020 05:51

W tłusty czwartek 20 lutego 2020 spotkałyśmy się z najaktywniejszymi czytelnikami naszej Biblioteki. Na kawę i pączki zaprosiłyśmy do nas te osoby, które w 2019 roku wypożyczyły najwięcej książek.
Wśród dorosłych czytelników rekordzistą w 2019 roku okazała się Ewa Łuczak, która wypożyczyła aż 154 książki. Drugie miejsce zajęła Marzena Augustyniak - 120 książek, trzecie Dorota Matyjasik- 103 książki.
A tak na marginesie Gdyby za średnią cenę książki przyjąć np. 30 zł, to łatwo obliczyć, ile pieniędzy można zaoszczędzić, korzystając z biblioteki !
Pośród czytelników młodzieżowych najwięcej książek wypożyczyła Laura Turowska – w filii Michorzewo (53) oraz Marika Lis (44).
Wśród czytelników dziecięcych liderką okazała się Łucja Banasińska, która wypożyczyła 119. Drugie miejsce w rankingu zajęła Kornelia Waligórska, która wypożyczyła 77 książek, a trzecie- Aleksandra Dąbrowska, która wypożyczyła 74 książki. Dziewczynki otrzymały od nas medale i dyplomy, które wręczył im wójt gminy Mieczysław Skrzypczak.
Na liście 24 najlepszych czytelników znalazł się jeden mężczyzna - Wojciech Gomuła, który przeczytał w 2019 roku 66 książek.
Upominek otrzymał również wójt Mieczysław Skrzypczak, który wygrał konkurs zorganizowany na naszym Fcebooku. Przypomnijmy, że był to konkurs na „lajki”- polubienia- zdjęcia zrobionego podczas bibliotecznego party, które odbyło się po kolejnej edycji Konkursu Pięknego Czytania. Wójt, który zapozował w masce tygryska, zdobył największą ilość polubień.
Więcej zdjęć tutaj https://nowytomysl.naszemiasto.pl/…/ga/c13-7562…/zd/51490435
Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
Zapraszamy do naszych bibliotek! Czytajcie! Warto!

    więcej ›


Pasje i spełnienia- spotkanie z MAGDALENĄ BILSKĄ

Strona główna, Loża Czytelników, 05.11.2019 20:33

We wtorek 5 listopada 2019 w kameralnej przestrzeni naszej biblioteki odbyło się spotkanie z Magdaleną Bilską- regionalistką i genealogiem, a na co dzień- ratownikiem medycznym w nowotomyskim szpitalu. W przemiłym gronie licznie przybyłych na spotkanie przyjaciół z pracy oraz czytelników kuślińskiej biblioteki, Magdalena Bilska opowiedziała nam o kulisach powstania i wydania książki „ Tuchowicz. Dzieje parafii i miejscowości”, którą napisała wspólnie z Michałem Świdrem. Opowiedziała też o poruszeniu i zainteresowaniu, jakie wywołała książka w środowisku lokalnym tuchowickiej parafii, o życzliwych ludziach, których spotyka podczas swych wędrówek po Ziemi Łukowskiej i o planach na najbliższą przyszłość.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas!
Więcej zdjęć https://nowytomysl.naszemiasto.pl/kuslin-regi…/…/c13-7413862

    więcej ›


SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ LUDWICZAK

Strona główna, Loża Czytelników, 08.03.2018 12:45

21 lutego, w kameralnym gronie w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuślinie, odbyło się spotkanie z pisarką Magdaleną Ludwiczak.

Pochodząca z Międzychodu pisarka, autorka powieści „Cztery rubiny”, „Dziewczyna z zaułka”, „Tajemnicy Błękitnej Alkowy”, „Tęskniąc w obie strony”, przyjechała do Kuślina, by zaprezentować  swoją najnowszą książkę pt. „Ten z naprzeciwka”. 

Magdalena Ludwiczak z wielką pasją opowiedziała kuślińskim czytelniczkom o sobie, o drodze do pisania oraz  o dotychczasowej twórczości. Przy okazji zdradziła nieco tajniki swego pisarskiego warsztatu pracy.  Interesuje się historiami rodzinnymi, które niejednokrotnie inspirują ją do tworzenia wątków czy postaci literackich.

Książki Magdaleny Ludwiczak cieszą się sporym zainteresowaniem naszych czytelniczek.

    więcej ›


ISLANDIA - trzeci żywioł. Spotkanie z ROMANEM PANKIEWICZEM.

Strona główna, Loża Czytelników, 09.05.2017 16:06

W kameralnym gronie i przyjaznej atmosferze odbyło się nasze wtorkowe spotkanie z Romanem Pankiewiczem. Podróżnik tak interesująco i z wielką pasją opowiedział nam o niezwykłej Islandii, jej mieszkańcach i panujących zwyczajach, że kto wie czy się tam niebawem nie wybierzemy :)))

    więcej ›


SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ PARTYKĄ-JUDGE

Strona główna, Loża Czytelników, 20.02.2017 13:16

We wtorek 7 marca 2017, w kameralnym gronie czytelników naszej biblioteki, odbyło się spotkanie autorskie z Anną Partyką-Judge. Autorka przybyła do Kuślina, by promować swoją pierwszą powieść - „Puzzle” . Książka, która porusza temat współczesnej emigracji Polaków, jest owocem obserwacji jakie poczyniła pisarka przemierzając swoją własną emigracyjną ścieżką. Pani Anna zdradziła nam, że w przygotowaniu jest już kolejna część opisująca dalsze perypetie głównej bohaterki.


ANNA PARTYKA-JUDGE - Urodziła się i wychowała w Świnoujściu. Jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Szczecinie. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu (Filia Szczecin). Od 1988 r. przez szereg lat pełniła funkcję prezesa Klubu Literackiego Na Wyspie. Poetycko debiutowała w roku 1977 w tygodniku Spojrzenia. Jej wiersze publikowane były w Polskim Radio Szczecin i prasie szczecińskiej. Kilkanaście utworów znalazło się w almanachach W cieniu morza (1980), Wewnętrzne morze (1997), W ciepłym piasku poezji (2002), Poławiacze wzruszeń (2010), Poezja jest w nas (2012). Wydała tomik wierszy Tyle ci dam (1999). Puzzle jest jej pierwszym doświadczeniem beletrystycznym.

Do zobaczenia w bibliotece:)

    więcej ›


BIBLIOTEKA INSPIRUJE - SPOTKANIE W LOŻY CZYTELNIKÓW

Strona główna, Loża Czytelników, 17.05.2016 06:33

13 maja w piątek odbyło się kolejne spotkanie w naszej  Loży Czytelników. Podczas spotkania zaprezentowane zostały dwa questingi rowerowe: „Spacerkiem wokół Kuślina” oraz „Szlakiem Emilii Sczanieckiej”.

Oba  nasze questy wejdą w zbiór  Wielkopolskich Questów, i  wkrótce dostępne będą w formie ulotek w bibliotece, jak i do samodzielnego pobrania i wydrukowania - na stronach internetowych.

Czym jest questing?

Questing, to modny w ostatnim czasie rodzaj turystycznego poznawania regionów i ich historii. To rodzaj gry polegającej na odkrywaniu dziedzictwa miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach.

W zabawie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Każdy uczestnik, czy też każda drużyna otrzymuje mapkę z barwną narracją, prowadzącą przez wszystkie punkty trasy. Wędrując zgodnie z instrukcją uczestnik zabawy dociera do miejsc nieznanych, nie opisywanych w przewodnikach, lub dostrzega niezwykłe oblicze obiektów powszechnie znanych. Zwieńczeniem questu jest dotarcie do skrzyni skarbów z pamiątkową pieczęcią lub odebranie symbolicznej nagrody. 
Tego rodzaju propozycja jest skierowana nie tylko do turystów „z zewnątrz”, ale może stać się również doskonałą formą wypoczynku weekendowego dla rodzin z dziećmi, młodzieży czy słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Wspólne, niestandardowe działania zmuszające do współpracy zawsze działają na grupę integrująco. Uczestnicy tego rodzaju zabawy, utrzymują, że kto raz spróbuje, chętnie weźmie udział ponownie.
Niekwestionowaną zaletą questów, jest to, że są one dostępne cały rok, 24 godziny na dobę, nie zależą od godzin funkcjonowania jakiejkolwiek instytucji, a mapka z instrukcją jest do pobrania również z Internetu.

    więcej ›


ROZMOWY NIE CAŁKIEM KONTROLOWANE Z KS. KAZIMIERZEM SIERPOWSKIM

Strona główna, Loża Czytelników, 08.07.2015 22:26

We wtorek 7 lipca w kameralnej czytelni naszej biblioteki podejmowaliśmy szczególnego Gościa - ks. kanonika Kazimierza Sierpowskiego. Pretekstem do zaproszenia księdza była wydana niedawno książka,  napisana wspólnie z prof.  Stefanem Konstańczakiem  pt. Dialog księdza z filozofem.

Uczestnicy spotkania , które odbyło się  w ramach Loży Czytelników,  z uwagą wysłuchali  wywodu ks. Sierpowskiego na temat ładu i porządku panującego w świecie materialnym, na temat Twórcy tego ładu i zamierzonym przez niego kierunku rozwoju.

Następnie  zadawano pytania i dyskutowano  na tematy nurtujące współczesnego człowieka.

Miłą niespodzianką dla wszystkich była obecność o. Bartłomieja Kupsia  ze Zgromadzenia Ducha Świętego, który odbywając aktualnie  studia doktoranckie w Rzymie, przybył do domu rodzinnego na krótki odpoczynek.

Podczas spotkania można było również nabyć  książkę Dialog księdza z filozofem. Całkowity dochód z jej sprzedaży ks. Kazimierz Sierpowski przeznaczył na kontynuację nauki o. Bartłomieja.

Dziękujemy ks. kanonikowi Kazimierzowi Sierpowskiemu za interesujące spotkanie, a czekając na kolejne publikacje - życzymy dużo zdrowia i sił w codziennych wyzwaniach! 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wtorkowego spotkania i już dzisiaj zapraszamy na następne!

    więcej ›


ZBIGNIEW KOŁBA Z WIZYTĄ W KUŚLIŃSKIEJ BIBLIOTECE

Strona główna, Loża Czytelników, 16.02.2015 22:50

W tłusty czwartek 12 lutego, gościem naszej Loży Czytelników był fizjoterapeuta Zbigniewem Kołba, który promował w Kuślinie swoją książkę pt. „Krioterapia. To warto wiedzieć”.

Uczestniczący w spotkaniu dowiedzieli się między innymi o  leczniczym działaniu niskich temperatur oraz o korzyściach jakie niesie leczenie metodą krioterapii.

Autor wyjaśnił też jak można sobie pomóc, by zwalczyć bezsenność uświadamiając jednocześnie, jak ważny  jest dla nas odpoczynek psychiczny i prawidłowe oddychanie.

Uczestnicy spotkania usłyszeli również wiele cennych wiadomości na temat witamin i minerałów, oraz ich znaczenia w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.

    więcej ›


WIECZÓR POETYCKI Z KATARZYNĄ MROZIK-STEFAŃSKĄ

Strona główna, Loża Czytelników, 13.12.2014 17:10

W czwartek 11 grudnia gościem naszej Loży Czytelników była nowotomyska poetka KATARZYNA MROZIK-STEFAŃSKA. Podczas spotkania autorka zaprezentowała nam swoje utwory pochodzące z debiutanckiego tomiku pt. FUTRO Z DRUTU KOLCZASTEGO, wydanego nakładem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu.

Zbiorek ten zainaugurował równocześnie serię wydawniczą Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich.

Wiersze Katarzyny Mrozik-Stefańskiej zachwyciły zebranych. Każdy w nich znalazł  coś dla siebie. Czytane osobiście przez autorkę, która dodatkowo wzmocniła słowa obrazem i opowieściami o swoim życiu na wsi, były jak kojący balsam i odpoczynek w przedświątecznym zabieganiu.

Tomik FUTRO Z DRUTU KOLCZASTEGO można wypożyczyć w naszej bibliotece. Szczerze polecamy!

    więcej ›


RUSZYŁA LOŻA CZYTELNIKÓW! INAUGURACYJNE SPOTKANIE ODBYŁO SIĘ W CZWARTEK 13 LISTOPADA O GODZ. 17.00

Strona główna, Loża Czytelników, 14.11.2014 19:39

W kameralnym gronie i miłej atmosferze dyskutowano o najistotniejszych problemach nurtujących kuślińskie środowisko czytelnicze oraz snuto plany działania w najbliższym czasie.

    więcej ›Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.014071941375732