wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

PIKNIK NA KONIEC LATA

Strona główna, Piknik z książką, 26.09.2018 12:39

Deszcz pomieszał nam szyki i przeprogramował scenariusz niedzielnego Pikniku:)
Nie zepsuł nam jednak całej zabawy!
Po ewakuacji do sali ośrodka kultury – kontynuowaliśmy spotkanie.
Były gry, zabawy i konkursy, które prowadził Dawid Poprawa. Odbył się występ Walerii Fludry i koncert zespołu muzycznego Regent.
Każdy mógł porozmawiać ze strażakami z kuślińskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, przymierzyć hełm, obejrzeć sprzęt,wsiąść do wozu.
Gości częstowaliśmy kiełbaskami z grilla, które ufundowali właściciele firmy Rol-Pol Halina i Jarosław Woźny, a przygotował Rafał Maciejewicz z żoną i synem.
Skosztowaliśmy niebanalnych kiełbasek z grilla przygotowanych przez Weronikę Krause i Miriam Musiał.
Dziękujemy naszym fundatorom: Starostwu Powiatowemu w Nowym Tomyślu, firmie Goodvalley Polska, firmie Rol-Pol Haliny i Jarosława Woźnych z Michorzewka.
Dziękujemy Donacie i Maciejowi Łuczakom za serwowane napoje i słodycze.
Dziękujemy sołtysowi Głupoń Tomaszowi Ratajczakowi za wypożyczenie ławek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami!

    więcej ›


OTWARCIE QUESTINGOWEGO SZLAKU EMILII SCZANIECKIEJ I PIKNIK PRZED BIBLIOTEKĄ W KUŚLINIE

Strona główna, Piknik z książką, 05.08.2016 20:23

W niedzielę 31 lipca 2016 odbył się inauguracyjny przejazd questingowym Szlakiem Emilii Sczanieckiej, który przygotowany został w naszej bibliotece w ramach obchodów Roku Emilii Sczanieckiej, w 120 rocznicę jej śmierci.

Tworzenie questingu rozpoczęliśmy już w lutym spotkaniami warsztatowymi, które przeprowadziła Aleksandra Warczyńska z Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Uczestniczący w spotkaniach warsztatowych  dowiedzieli się co to jest questing, jak się go tworzy i jakie są elementy składowe ulotki questowej. Później, podczas zajęć w terenie, wyznaczyliśmy konkretną trasę questingu. Prace nad tekstem trwały do końca czerwca. Kilkakrotnie skracany i wygładzany – wreszcie ujrzał światło dzienne.

    więcej ›


MAJOWY PIKNIK Z KSIĄŻKĄ już za nami !

Strona główna, Piknik z książką, 03.05.2015 06:29

Ta organizowana przez naszą bibliotekę, a ciesząca się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy impreza, tym razem odbyła się 1 maja na boisku sportowym LZS Rakieta w Głuponiach. W przygotowaniu imprezy pomogli nam działacze i zawodnicy Rakiety oraz niezawodni strażacy z OSP w Głuponiach i w Kuślinie. Dzięki tej współpracy wiele osób przez kilka godziny świetnie spędziło pierwszy dzień maja.

Zdjęcia TUTAJ > http://nowytomysl.naszemiasto.pl/artykul/gluponie-iv-piknik-z-ksiazka-zdjecia,3369023,artgal,t,id,tm.html

    więcej ›


SPACERKIEM WOKÓŁ KUŚLINA - QUESTOWY PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

Strona główna, Piknik z książką, 16.08.2014 23:13

W świąteczny piątek - 15 sierpnia 2014 -  pod hasłem „Spacerkiem wokół Kuślina” odbył się nasz kolejny PIKNIK Z KSIĄŻKĄ.

Tegoroczny był szczególny, bowiem związany z obchodami 65. rocznicy powstania kuślińskiej biblioteki.

Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy zarówno czytelników, jak i sympatyków naszej biblioteki, a także tych, którzy mieli ochotę  spędzić z nami piątkowe popołudnie.

    więcej ›


PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

Strona główna, Piknik z książką, 12.05.2013 21:29

Pomimo niepogody nasz PIKNIK Z KSIĄŻKĄ wypadł znakomicie. Impreza odbyła się w niedzielę 12 maja 2013. Nie zawiodła publiczność, dla której przygotowaliśmy szereg atrakcji.

    więcej ›


Kulturalny PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

Strona główna, Piknik z książką, 31.05.2012 23:36

W czwartek 31 maja 2012, na placu przed GOK odbył się nasz pierwszy Piknik z Książką. W zabawie uczestniczyło ok. 130 uczniów z  klas  I – III, ze szkół podstawowych ze Śliwna, Michorzewa i Wąsowa.

Przygotowany wspólnymi siłami z GOK, bogaty w kulturalne i sportowe niespodzianki program imprezy, znakomicie poprowadzili Dawid Poprawa i Mikołaj Waśko, którzy zabawiali dziecięcą publikę wcielając się w postacie  Bolka i Lolka. Asystowały im dzielnie Tola i Lola czyli Miłka Łuczak i Paulina Adamska. Filar programu stanowiły piosenki działającego przy GOK, prowadzonego przez Annę Drózd-Zalewską - zespołu DAMBEJK. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły uczestnicząc w pląsach i zabawach ruchowych Odgadywały także wierszowane zgadywanki i zagadki literackie, które czytali Dawid i Mikołaj oraz Stefan Piasecki- sołtys i radny Kuślina. Na koniec spotkania wszyscy odcisnęli swoje pomalowane farbami dłonie na wcześniej przygotowanym, umieszczonym na scenie papierze, pieczętując tym samym swój udział w zabawie

 

    więcej ›Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.016401052474976