wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

NA ZAWSZE W KADRZE ZATRZYMANE

Strona główna, Klub Miłośników Historii Lokalnej, 12.05.2022 18:06

Zapraszamy do Biblioteki w Kuślinie do obejrzenia wystawy pocztówek i fotografii z początku ubiegłego stulecia pn. "Na zawsze w kadrze zatrzymane...". Warto porównać obrazy utrwalone na pocztówkach, z obecnym widokiem miejsc, w których zostały zrobione. Widok niekiedy bywa zaskakujący...

https://www.facebook.com/240542149423537/photos/a.240547352756350/2614953358649059/

Do zobaczenia!

    więcej ›


SPACERKIEM WOKÓŁ KUŚLINA

Strona główna, Klub Miłośników Historii Lokalnej, 11.06.2020 22:56

Na questingowym szlaku „Spacerkiem wokół Kuślina”, ciekawą historię miejscowości poznały kolejne grupy młodych turystów
1 czerwca 2020 pod wodzą nauczycielki Małgorzaty Stępniewskiej zagadki i zadania rozwiązywali uczniowie klasy Ib ze Szkoły Podstawowej w Michorzewie.
W środę zaś 9 czerwca, pod opieką pań bibliotekarek - Aldony Henicz i Darii Nizio-Siąkowskiej, quest rozwiązywali młodzi czytelnicy naszej biblioteki.
ULOTKA QUESTINGOWA DO POBRANIA> http://regionwielkopolska.pl/…/wielkopolskie-questyspacerki…
Warto dodać, że uczestnicząc w zabawie można zdobyć Odznakę Krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic.
Zapraszamy na trasy Wielkopolskich Questów

    więcej ›


QUESTING SZLAKIEM EMILII SCZANIECKIEJ

Strona główna, Klub Miłośników Historii Lokalnej, 19.04.2020 17:47

216 lat temu, 20 maja 1804 roku w Brodach urodziła się EMILIA SCZANIECKA- wielka Polka, działaczka społeczna, zasłużona w walkach o niepodległość naszej Ojczyzny- słowem: kobieta niezwykła.  Możemy być dumni, że miejscem jej wiecznego spoczynku jest cmentarz  w Michorzewie.
Warto poznać bogaty życiorys Emilii Sczanieckiej sięgając po dostępne w naszej bibliotece książki autorstwa Dionizy Wawrzykowskiej-Wierciochowej, Marka Rezlera i Gerarda Górnickiego.

Warto też – korzystając z wolnego czasu-  wyruszyć Szlakiem Emilii Sczanieckiej.

Zapraszamy na liczący 35 kilometrów turystyczny, questingowy  Szlak  Emilii Sczanieckiej, który prowadzi do jej dawnych włości,  w miejsca związane z jej życiem i działalnością. Kierując się wskazówkami zawartymi w rymowanej ulotce – do pobrania tutaj >

https://regionwielkopolska.pl/artykuly-turystyka/wielkopolskie-questyszlakiem-emilii-sczanieckiej/

przemierzamy miejscowości w powiecie nowotomyskim – Wąsowo, Chraplewo, Michorzewo i Kuślin (gmina Kuślin) oraz Brody i Pakosław (gmina Lwówek). Poznajemy fragment lokalnej historii, ciekawe miejsca i piękne okolice.

Można jechać rowerem, samochodem czy też przejść pieszo. Wszystko zależy od Waszej kondycji J.

Ulotkę do gry można też otrzymać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie http://www.bibliotekakuslin.pl (tel. 61 44 73 089), w pałacu Hardtów w Wąsowie, lub samodzielnie wydrukować z pliku PDF w kolorze lub w wersji czarno-białej.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą czym jest questing- spieszymy z podpowiedzią.

Questing,  to odkrywanie lokalnej historii i dziedzictwa miejsca poprzez przemierzanie nieoznakowanych szlaków. Celem przejścia trasy jest rozwiązanie zagadek logicznych, historycznych i terenowych, po to by na końcu podróży odkryć ukryty skarb J

Uczestnicy zabawy mogą – rozwiązując kolejne questy- zdobywać regionalną odznakę krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic oraz ogólnopolską Questy - Wyprawy Odkrywców.

Zapraszamy!

 

 

    więcej ›


SPACERKIEM WOKÓŁ KUŚLINA, z ulotką questingową w roli przewodnika:)

Strona główna, Klub Miłośników Historii Lokalnej, 17.06.2016 15:51

W czwartek naszą bibliotekę odwiedzili drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Michorzewie pod opieką wychowawczyń: Małgorzaty Stępniewskiej, Mirosławy Kaczmarek i Renaty Listewnik.

Uczniowie przybyli, aby przejść trasę questingu pn. „Spacerkiem wokół Kuślina”, który

powstał w bibliotece, by w ciekawy sposób prezentować mieszkańcom i turystom historię Kuślina i okolic.

Quest prowadzi uczestnika zabawy ulicami wioski, zapoznaje z  historią miejscowości,  opowiada jej dzieje i pokazuje miejsca warte uwagi.

Questowicze, pod wodzą nauczycielki Małgorzaty Stępniewskiej - miłośniczki historii i turystyki,  rozwiązywali zagadki i zadania, które w efekcie doprowadziły ich do miejsca, gdzie został ukryty skarb – pieczęć questowa.

ULOTKA QUESTINGOWA DO POBRANIA> http://regionwielkopolska.pl/turystyka/gry-terenowe/wielkopolskie-questyspacerkiem-wokol-kuslina.html

Warto dodać, że uczestnicząc w zabawie można zdobyć Odznakę Krajoznawczą Wielkopolskie Questy. Odznaka Odkrywców Tajemnic.

 

    więcej ›


GENEALOGIA - MOJA PASJA

Strona główna, Klub Miłośników Historii Lokalnej, 06.10.2014 21:39

Magdalena Bilska - opiekunka Koła Miłośników Historii Lokalnej i Genealogii spotkała się z uczniami klas czwartych ze szkoły w Michorzewie.

ZOBACZ TUTAJ  http://spmichorzewo.fastom.pl/index.php/aktualnosci/275-spotkanie-z-pasjonatem-genealogii

    więcej ›


Spotkanie w KLUBIE MIŁOŚNIKÓW HISTORII LOKALNEJ I GENEALOGII

Strona główna, Klub Miłośników Historii Lokalnej, 10.09.2014 15:06

9 września w bibliotece spotkali się pasjonaci lokalnej historii i miłośnicy genealogii. Podczas spotkania zapoznano się z dotychczasowymi osiągnięciami poszczególnych członków - uczestników spotkania, oraz ustalono kierunki działania Klubu w najbliższym czasie. Wymieniono się również doświadczeniami i podzielono wiedzą związaną z wyszukiwaniem wiadomości i dokumentów.

 

    więcej ›


Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy...Przewodnik po gminie Kuślin

Strona główna, Klub Miłośników Historii Lokalnej, 16.05.2011 21:46

W niedzielę 13 marca 2011 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie odbyła się prezentacja książki pt. Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy. Przewodnik po Gminie Kuślin. Jest to pierwsza książka, która zapoznaje czytelnika z interesującą, zwłaszcza dla mieszkańców, historią wiosek tworzących gminę Kuślin. Jednocześnie jest to pierwsza książka wydana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kuślinie.

    więcej ›


Klub Miłośników Historii Lokalnej i Genealogii

Strona główna, Klub Miłośników Historii Lokalnej, 07.01.2008 20:49

Oferta adresowana do wszystkich zainteresowanych tematem.

Celem  działania Klubu jest upowszechnianie i poszerzanie wiedzy z zakresu  historii lokalnej i genealogii.

    więcej ›Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.011075019836426