wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

Ebookpoint BIBLIO - CZYTAJ KSIĄŻKI ON-LINE - przyjdź po kod dostepu

Strona główna, Biblioteka , 10.12.2021 18:46

Wiemy, wiemy! Wolicie czytać książki w tradycyjnej, papierowej formie! Wpadnijcie i wybierajcie! Zakupiłyśmy dla Was sporo nowości! Gdybyście jednak zapragnęli poczytać on-line- zapraszamy do Biblioteki! Mamy dla Was sześć darmowych kodów dostępu do Ebookpoint Biblio- multimedialnej biblioteki cyfrowej, która posiada w swoich zasobach ebooki, audiobooki i kursy video.

https://www.facebook.com/240542149423537/photos/a.240547352756350/2487827888028274/

Wystarczy zalogować się otrzymanym od nas kodem i korzystać!
Przychodźcie, dzwońcie (tel. 614473089)
Do zobaczenia!

    więcej ›


PORA NA CZYTANIE! ZAPRASZAMY PO NOWOŚCI!

Strona główna, Biblioteka , 18.11.2021 20:09

Zaglądajcie na naszego Facebooka https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Ku%C5%9Blinie-240542149423537/, gdzie informujemy o nowo zakupionych książkach. A jest ich w tym tygodniu niemało!

Zapraszamy od poniedziałku do piątku,  od godz. 10.00 do 18.00.

 

 

 

    więcej ›


PETYCJA CZYTELNIKÓW W SPRAWIE POWIĘKSZENIA BIBLIOTEKI PRZYJĘTA!

Strona główna, Biblioteka , 05.11.2021 23:01

28 października 2021, podczas XXV Sesji Rady Gminy Kuślin, po wcześniejszym rozpatrzeniu przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, radni głosowali nad przyjęciem petycji złożonej przez Czytelników i Użytkowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuślinie oraz Mieszkańców Gminy Kuślin. Petycja dotyczyła powiększenia powierzchni użytkowej kuślińskiej biblioteki.
Kto u nas bywa wie, jak mizerną powierzchnią dysponujemy. O większą przestrzeń zabiegamy od kilkunastu lat. Od czasu, kiedy do biblioteki wkroczyły nowe media, a biblioteka przestała być tylko wypożyczalnią książek - powiększyła się nasza oferta i rozszerzyło się grono użytkowników. By rozwijać działalność potrzebujemy więcej miejsca. Na uwagę zasługuje również fakt, że w powiecie nowotomyskim możemy poszczycić się najwyższym wśród bibliotek publicznych wskaźnikiem czytelników na stu mieszkańców. Oznacza to, że nasza praca zmierza w dobrym kierunku, jak i to, że mieszkańcy potrzebują biblioteki i jej usług! W czwartkowym głosowaniu nad petycją wzięło udział 14 radnych. Przy 10 głosach „za”, dwóch „przeciw” oraz dwóch wstrzymujących się – petycja została uznana za zasadną, uchwałę podjęto, a jej wykonanie polegające na podjęciu działań zmierzających w kierunku powiększenia powierzchni użytkowej GBP powierzono Wójtowi Gminy Kuślin. Cieszymy się bardzo, chociaż zdajemy sobie sprawę, że od podjęcia uchwały, do jej wykonania droga jest jeszcze daleka.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI NAS SWYMI PODPISAMI, DZIĘKUJEMY PRZYJACIOŁOM KUŚLIŃSKIEJ BIBLIOTEKI, DZIĘKUJEMY RADNYM GŁOSUJĄCYM ZA PRZYJĘCIEM PETYCJI. DZIĘKUJEMY I LICZYMY NA WASZE DALSZE WSPARCIE ORAZ OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ
    więcej ›


RADNI W BIBLIOTECE

Strona główna, Biblioteka , 19.09.2021 15:15

W środę 15 września 2021 gościliśmy radnych Gminy Kuślin, którzy przybyli do nas, by wysłuchać informacji na temat działalności GBP w Kuślinie oraz przedyskutować problem, z jakim od lat boryka się nasza instytucja- zbyt małą powierzchnią i brakiem miejsca w pomieszczeniu, w którym mieści się Gminna Biblioteka Publiczna w Kuślinie. Spotkanie odbyło się w ramach wspólnego posiedzenia Komisji Rady Gminy Kuślin zwołanego w sali GOK przez Przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych Rady Gminy w Kuślinie Piotra Jaroszyka oraz Przewodniczącego Komisji Spraw Gospodarczych Rady Gminy w Kuślinie Janusza Czekałę.
Wcześniej, w lipcu 2021 na ręce Wójta Mieczysława Skrzypczaka, Przewodniczącego Rady Gminy Kuślin Pawła Kubiaka oraz radnych złożono wniosek od dyrekcji oraz petycję od mieszkańców z prośbą o zwiększenie powierzchni użytkowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuślinie.
W prezentacji przedstawionej radnym zaznaczono m.in. czym jest współczesna biblioteka, dla kogo funkcjonuje, jakie ważne zadania pełni w środowisku lokalnym, a później pokazano fotografie z bibliotek prowadzonych przez samorządy z powiatu nowotomyskiego: Lwówka, Miedzichowa, Nowego Tomyśla, Opalenicy i Zbąszynia.
W dyskusji udział wzięli: Przewodniczący Rady Gminy Kuślin Paweł Kubiak, Wiceprzewodnicząca Rady Małgorzata Kostkowska, Wiceprzewodniczący Rady Jacek Minge, Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Piotr Jaroszyk, Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Tomasz Ratajczak , Radna Natalia Leśniak, Radny Jacek Basiński, Radny Rafał Maciejewicz, Radny Paweł Kawa.
W spotkaniu uczestniczyły również: dyrektor Szkoły Podstawowej w Wąsowie Hanna Kasperska i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kuślinie Lidia Waśko.Czytelników GBP i mieszkańców Gminy reprezentowała dr Barbara Laskowska.
Problemu lokalowego biblioteki nie rozwiązano.
Podczas najbliższej sesji Rady Gminy petycja mieszkańców zostanie przekazana do rozpatrzenia do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.
Czy Radni przychylą się do prośby naszych czytelników i mieszkańców Gminy Kuślin? Liczymy na to!
Wszakże TAM, GDZIE JEST WOLA, TAM ZNAJDZIE SIĘ SPOSÓB!
    więcej ›


LEKTUROLINK czyli linki do lektur dla szkół średnich

Strona główna, Biblioteka , 16.09.2021 21:29

Czytajcie, słuchajcie, oglądajcie :)

    więcej ›


LEKTUROLINK dla uczniów klas IV-VI

Strona główna, Biblioteka , 16.09.2021 21:14

Zgodnie z zapowiedzią, wskazjemy Wam miejsca w sieci, gdzie znajdziecie lektury  z języka polskiego dla klas IV, V, VI.
Czytajcie, słuchajcie , oglądajcie!

 

    więcej ›


LEKTUROLINK dla uczniów klas VII-VIII

Strona główna, Biblioteka , 16.09.2021 18:16

Oto miejsca, w których znajdziecie Wasze lektury z języka polskiego.

Zapraszamy do czytania, słuchania i oglądania:)

 

    więcej ›


LEKTUROLINK dla klas I-III

Strona główna, Biblioteka , 16.09.2021 01:00

Specjalnie dla Was przygotowałyśmy LEKTUROLINK, w którym znajdziecie linki do stron z tekstami do czytania w plikach PDF, z ebookami i audiobookami, a dodatkowo – adaptacje teatralne czy filmowe przerabianych utworów.
Wystarczy kliknąć i gotowe!

Oto lektury dla uczniów szkoły podstawowej z klas I-III.

Czytajcie, słuchajcie, oglądajcie!

Jeżeli brakuje Wam którejś z książek- dajcie nam znać :)

Do zobaczenia w bibliotece!

    więcej ›


UWAGA! UWAGA!

Strona główna, Biblioteka , 11.09.2021 08:25

Od stycznia 2021 firma Adobe przestała obsługiwać program Flash Player, dzięki któremu mogliście przeglądać fotografie i grafiki zamieszczane wraz z informacjami na naszej stronie internetowej. 
Do czasu przebudowy strony , zapraszamy do oglądania naszych zdjęć, plakatów czy fotoreportaży w postach zamieszczanych na Facebooku https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Ku%C5%9Blinie-240542149423537/

Do zobaczenia w Bibliotece!
    więcej ›


X NARODOWE CZYTANIE - Oj, działo się, działo!

Strona główna, Biblioteka , 27.08.2021 18:27

Od momentu powstania, sztuka Gabrieli Zapolskiej nie straciła na swej aktualności. Dulszczyzna  wciąż ma się dobrze, a my  musimy nauczyć się z nią żyć, tak jak z Covidem19. Należy się na nią uodpornić, zaszczepić, założyć odpowiednią maseczkę, trzymać dystans i po prostu jej się nie dać!

    więcej ›


 1  |  2  |  3  |  4  |  5    » 

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.010657072067261