wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

KAWA I HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA :)

Strona główna, Biblioteka , 23.01.2020 21:54

W miłej atmosferze upłynął nam czas na imprezce „Kawa i herbatka dla Babci i Dziadka”, która odbyła się w naszej bibliotece w poniedziałek 20 stycznia 2020, w przeddzień Święta Babci i Dziadka.

Dzieci obdarowały swych najbliższych własnoręcznie przygotowanymi podczas zajęć literacko-plastycznych prezentami- portretami wykonanymi w technice kolażu.
Były okolicznościowe wiersze recytowane i czytane przez dzieci.

Były wesołe rozmowy, wspólne układanie puzzli, quizy i zgadywanki dla babć, dziadków i wnuków, a także pozowanie do pamiątkowych fotografii.

    więcej ›


VIII KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Strona główna, Biblioteka , 13.01.2020 19:56

REGULAMIN

VIII KONKURSU O TYTUŁ
MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA 2020

Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna w Kuślinie
Współpraca: Szkoła Podstawowa im. Emilii Sczanieckiej
w Michorzewie, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Taczaka
w Wąsowie
Patronat: Wójt Gminy Kuślin
Patronat medialny:Dzień Nowotomysko-Grodziski, www.nowytomysl.naszemiasto.pl
Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Kuślinie
Cel:
• popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży
• kształcenie umiejętności pięknego czytania
• zachęcanie do twórczej prezentacji swoich umiejętności
• profilaktyka uzależnień oraz propagowanie zdrowego trybu życia

1. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Kuślin.
2. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych:
Kat. 1 – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej
Kat. 2 – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
Kat. 3 – uczniowie kl. VII i VIII szkoły podstawowej
3. Konkurs ma charakter dwuetapowy:
I etap– zostanie przeprowadzony w szkołach podstawowych
Podczas eliminacji szkolnych wyłonionych zostanie 10 uczestników w każdej kategorii wiekowej, którzy zaprezentują się w II etapie konkursu.
II etap – finałowy - w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie
Przesłuchania uczestników odbędą się 28. 01. 2020 roku:
• od godz. 9.00 kl. I-III
• od godz. 11.00 kl. IV-VI
• od godz. 13.00 kl. VII - VIII

4. Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie przed Komisją Konkursową i zgromadzoną publicznością, wybranego fragmentu prozy z wypożyczonej w bibliotece książki spoza kanonu lektur szkolnych.

5. Uczestnicy wystąpią w kolejności alfabetycznej.

6. Czas czytania tekstu max. 3 minuty.

7. Komisja Konkursowa powołana przez Organizatorów oceni:
• płynność i bezbłędność czytanego tekstu
• intonację
• dobór repertuaru
• ogólne wrażenie

8. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w GBP w Kuślinie podczas uroczystej gali finałowej w środę 29 stycznia 2010 roku o godz. 12.30.

9. Zgłoszenia do etapu finałowego zawierające imię i nazwisko uczestnika, szkołę, klasę, oraz repertuar, należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kuślinie do dnia 22 stycznia 2020 roku.

Zgłoszenie się do konkursu, traktowane jest jako uznanie warunków regulaminu oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kuślinie, w związku z udziałem w VIII Konkursie Pięknego Czytania zgodnie z ustawą z dnia 28. 08. 1997 o ochronie danych osobowych ( Dz. U. Nr 133 poz. 883).


 

 

    więcej ›


MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK i „PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA

Strona główna, Biblioteka , 08.09.2019 18:11

„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – kolejna odsłona kampanii Mała książka - wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki.

Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem do biblioteki otrzyma w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kuślinie wraz z filiami w Michorzewie i w Wąsowie bierze udział w ogólnopolskim programie „Mała książka - wielki człowiek”, w którym to, do codziennego czytania z dzieckiem i odwiedzania biblioteki zachęcamy rodziców i dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Każde dziecko, które przyjdzie z rodzicem czy opiekunem do biblioteki biorącej udział w projekcie i zapisze się do wypożyczalni, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa - bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Wyprawki Czytelnicze można odbierać codziennie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie w godz. od 10 do 18.

Serdecznie zapraszamy!

 

    więcej ›


VIII NARODOWE CZYTANIE - NOWELE POLSKIE

Strona główna, Biblioteka , 07.09.2019 20:18

VIII Narodowe Czytanie przeszło do historii.

W Kuślinie czytaliśmy w piątek 6 września 2019 od godz. 18:00.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas, by wspólnie pochylić się nad tekstami nowel polskich prezentowanych podczas tegorocznego Narodowego Czytania.
Do czytania wybrano trzy z ośmiu nowel zalecanych przez Prezydenta RP- „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Dym” Marii Konopnickiej oraz „Orkę” Władysława Reymonta.
Teksty czytali: dyrektor Szkoły Podstawowej w Michorzewie Grażyna Biskup , radna gminy Kuślin Małgorzata Kostkowska, Katarzyna Wojciechowska, sołtys Michorzewa Sebastian Kaźmierczak oraz uczniowie szkół podstawowych: Ida Siąkowska, Wiktoria Kerner, Gabriela Kupś, Sylwia i Antonina Łamaszewskie, Zuzanna Strzyżyńska, Mateusz Wojciechowski i Mikołaj Wieczorek.
List od Prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytała Aldona Henicz, na katarynce „zagrała” Daria Nizio-Siąkowska, a całość poprowadziła dyrektor GBP Maria Czekała.
Dziękujemy i do zobaczenia!

    więcej ›


Dyplom Małego Czytelnika dla Kornelii

Strona główna, Biblioteka , 19.05.2019 16:14

Przedstawiamy Wam naszą czytelniczkę Kornelię Waligórską, która jako pierwsza w kuślińskiej Bibliotece zebrała 10 naklejek z sową na swojej Karcie Małego Czytelnika, co oznacza, że dziesięciokrotnie wraz ze swoimi Rodzicami odwiedziła bibliotekę i wypożyczyła książki do wspólnego czytania. Kornelia w nagrodę otrzymała pamiątkowy Dyplom Małego Czytelnika!
Kornelio, serdecznie gratulujemy Tobie i Twoim Rodzicom!
Dopowiem, że nasza Biblioteka bierze udział w ogólnopolskim programie zainicjowanym przez Instytut Książki w Krakowie pt. „Mała książka - wielki człowiek”, w którym zachęcamy wszystkich rodziców do codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie z rodzicem czy opiekunem do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Zapraszamy Rodziców wraz z pociechami!

    więcej ›


SKARBY BIBLIOTEKI - spotkania z przedszkolakami

Strona główna, Biblioteka , 14.05.2019 15:26

W poniedziałek 13 maja odwiedziły nas przedszkolaki z Trzcianki i z Kuślina. Dzieci przybyły do nas pod opieką pań nauczycielek Magdaleny Fręśko i Kingi Jaroszyk oraz pań opiekunek Edyty Adamczak i Urszuli Szober. Oba sympatyczne spotkania odbyły się pod hasłem „Skarby biblioteki”. Dzieci podczas nich poznały biblioteczne zakamarki, dowiedziały się z jakich części składa się książka, kto to jest autor, ilustrator, wydawca, czytelnik i bibliotekarz. Poznały też książki w kąciku dla najmłodszych oraz wysłuchały opowiadania Zofii Staneckiej „Basia w bibliotece”, które przeczytała im bibliotekarka Daria Nizio-Siąkowska. Przedszkolaki z Trzcianki dodatkowo, z wielką radością, wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” w interpretacji wójta gminy Kuślin Mieczysława Skrzypczaka.
Dziękujemy za miłe spotkania!

    więcej ›


ONI w Kuślinie czyli Dzień Teatru w Bibliotece

Strona główna, Biblioteka , 26.03.2019 21:11

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, we wtorek 26 marca o godz. 18.00, na deskach kuślińskiej sceny odbył się spektakl teatralny sztuki Witkacego „Oni” w reżyserii i adaptacji Mateusza Olszewskiego- absolwenta łódzkiej Filmówki, studenta Akademii Teatralnej w Warszawie.

Sztuka  jest spektaklem dyplomowym adeptów Szkoły Aktorskiej  Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Wystąpili w niej: Sandra Jackowska, Hubert Matysiak, Agnieszka Mielczarek, Zuzanna Moss, Konrad Oleksiewicz, Zuzanna Pawlukiewicz, Monika Roszczak, Dominika Rubaj, Filip Skóra, Wiktoria Swat, Joanna Świtała.Scenografię i kostiumy przygotowały Barbara Koczarowa i Kamila Zabłocka.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:

- Bankowi Spółdzielczemu Duszniki https://www.bsduszniki.pl/

- Firmie Rol-Pol Halina i Jarosław Woźny, Michorzewko 22

- Firmie Pos-Remal Sławomir Świtała, ul. Polna1, 64-316  Michorzewo

- Firmie Brosso-Pasze S.C. Paweł Dziamski Sławomir Dziamski, ul. Wodna 3, 64-316 Kuślin

Zobacz: http://nowytomysl.naszemiasto.pl/artykul/publicznosc-dlugo-oklaskiwala-mlodych-aktorow-wystawili,5053633,artgal,t,id,tm.html?fbclid=IwAR1FnU1g2S8YQ33l0PyinL6WaBIjB4ZTxptY8bis_Wd1gpmUhhjiwXNayG0

 

    więcej ›


CYFROWA WYPOŻYCZALNIA PUBLIKACJI NAUKOWYCH ACADEMICA

Strona główna, Biblioteka , 04.03.2019 22:47

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA

Zapraszamy do korzystania z jej bogatych zasobów!

Academica udostępnia zasoby cyfrowe, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe

ze wszystkich dziedzin wiedzy. Nieodpłatnie udostępniamy 2 808 656 dokumentów!

    więcej ›


 1  |  2  |  3  |  4  |  5    » 

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

 

 

KSIĄŻKA NA TELEFON


E - SENIOR
0.019098997116089