wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

WIDOK Z MOJEGO OKNA - podsumowanie konkursu

Strona główna, , Administrator - 15.12.2020 19:06

A   A   A  
WIDOK Z MOJEGO OKNA - podsumowanie konkursu

Zakończyliśmy nasz konkurs „Widok z mojego okna”. Można było wziąć w nim udział przesyłając do nas zdjęcie lub tekst literacki.

Oto podsumowanie konkursu przygotowane przez przewodniczącą Jury Panią Barbarę Cierlik.>> Gdy uwięzieni przez pandemię w czterech ścianach naszych domów tęsknimy za wolnością i nieograniczona swobodą przemieszczania się po świecie, częściej niż dawniej nasz wzrok wędruje za okno-granicę dwóch światów.

Czyż mógł być więc bardziej wdzięczny temat konkursowych zmagań z piórem i  aparatem fotograficznym jak „Widok z mojego okna”?

Ta zachęta do pisemnych rozważań i fotograficznych dokumentacji zaowocowała kilkunastoma pracami spełniającymi wymogi konkursowego regulaminu. Ich autorzy udowodnili, że okno – to nie punkt obserwacyjny wścibskiego sąsiada, widok z okna  stał się przyczynkiem do uruchomienia wyobraźni, snucia refleksji, rozważań i ciekawych dygresji.

Przed laty udowodniła to już Maria Dąbrowska w swoim opowiadaniu „Tu zaszła zmiana” ,które uświadamia czytelnikowi , że tuz za oknem - każdego dnia tworzy się historia. Nasi czytelnicy okazali się wdzięcznymi kontynuatorami tegoż dzieła, zapisując z niezwykłą wnikliwością widoki zza okna.

Widok z okna inspirował i poetów, jak choćby wspomnieć Jerzego Harasymowicza i jego „Lekcję gramatyki”, gdzie „oknem leciały swobodne chmur pisownie”. Dwoje z uczestników konkursu właśnie w poetyckie strofy zamknęło swoje zaokienne obserwacje.

Ocena nadesłanych prac konkursowych była nie lada wyzwaniem dla Jury, które wystąpiło w składzie: Barbara Cierlik- przewodnicząca Jury, Maria Czekała- dyrektor GBP w Kuślinie, Daria Nizio-Siąkowska- bibliotekarka GBP w Kuślinie.

Ostatecznie postanowiono nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, a wyróżnienie przyznać P. Pameli Piechowiak, która swe pełne wrażliwego wyczucia piękna opisy przyrody, wplecione w osobiste przemyślenia i refleksje zakończyła celną pointą zachęcającą do czytania, bo przecież to książki są naszymi najlepszymi oknami na świat. <<

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Cierlik za współpracę i niezawodną pomoc!

Wszystkich uczestników konkursu „ Widok z mojego okna” zapraszamy do Biblioteki w Kuślinie po odbiór upominków!

Do miłego zobaczenia! :)

 


Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link


Inne w tym dziale

15.05.2016 - Strona główna, komentarzy: 0
Wręczono statuetkę CZYTELNICZCE ROKU... ››
31.03.2015 - Strona główna, komentarzy: 0
Głosowaniem na Facebooku wybrano ... ››
14.05.2013 - Strona główna, komentarzy: 0
KONKURS LITERACKI DLA KREATYWNYCH... ››

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.011326789855957