wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

2020 ROK ŚW. JANA PAWŁA II - Wystawa NASZE SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM

Strona główna, , Administrator - 19.04.2020 21:05

A   A   A  
2020 ROK ŚW.  JANA PAWŁA II - Wystawa NASZE SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin. Dla nas, Polaków, pontyfikat papieża Polaka ma znaczenie szczególne.
Przyłączając się do obchodów, prezentujemy wystawę, która powstała z fotografii, wspomnień i pamiątek udostępnionych przez mieszkańców i czytelników biblioteki, wykonanych podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski oraz podczas  spotkań i audiencji papieskich w Rzymie.Na fotografiach zobaczyć można historyczne chwile dokumentujące między innymi obecność papieża w Poznaniu i w Gnieźnie podczas II pielgrzymki do Polski w 1983 roku. Dostrzec momenty pełne wzruszeń, jakie miały miejsce na Placu św. Piotra w Rzymie, podczas oczekiwania na spotkania z Ojcem Świętym.
Do przygotowania wystawy posłużyły również fragmenty pełnych emocji wspomnień, którymi zechcieli podzielić się ofiarodawcy: Dorota Drążkowiak, Wanda Dziublewska, Wiesława Staśkiewicz, Katarzyna Piasecka, Elżbieta Zimna, Lucyna i Stefan Haładudowie, Katarzyna i Łukasz Kaźmierczakowie, Aneta i Adam Adamscy, Katarzyna i Sylwester Kamyszek, Ewa i Marek Sobierajowie, Stefan Piasecki, Henryk Łuczak, o. Bartłomiej Kupś.
Otwarciu wystawy w 2015 roku towarzyszył wspaniały koncert pt. „Nuty góralskie z pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski” w wykonaniu góralskiej kapeli HORA ze Szczyrku.
Razem z Kapelą śpiewaliśmy ukochane pieśni Świętego Jana Pawła II, a w hołdzie Wielkiemu Polakowi- ulubioną przez Niego „Barkę”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wystawy oraz do pośpiewania razem z nami.

Wystawę można obejrzeć w Bibliotece w Kuślinie.
Zapraszamy!


Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeriazobacz całą galerię ››


Inne w tym dziale

28.12.2021 - Strona główna, komentarzy: 0
27 grudnia 2021 NARODOWY DZIEŃ... ››
18.07.2019 - Strona główna, komentarzy: 0
WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH LAURY... ››
27.04.2019 - Strona główna, komentarzy: 0
WYSTAWA KSIĄŻEK I FOTOGRAFII Z OKAZJI... ››
05.01.2019 - Strona główna, komentarzy: 0
ONI WALCZYLI DLA NIEPODLEGŁEJ -... ››
08.05.2017 - Strona główna, komentarzy: 0
BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE! WERNISAŻ... ››

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

ACADEMICA

E-SENIOR

E-senior

KSIĄŻKA NA TELEFON

KSIĄŻKA NA TELEFON

LINKI DO LEKTUR SZKOLNYCH
0.011164903640747