wszystkie | AKTUALNOŚCI

wszystkie   Biblioteka    Czytanie na Czarodziejskim Dywanie   Konkursy o Pióro Wójta    Konkurs Pięknego Czytania   Pozostałe konkursy   Lekcje biblioteczne   Zajęcia literackie i plastyczne   Klub Miłośników Historii Lokalnej   Wystawy   Spotkania   Piknik z książką   Loża Czytelników   

OTWARCIE QUESTINGOWEGO SZLAKU EMILII SCZANIECKIEJ I PIKNIK PRZED BIBLIOTEKĄ W KUŚLINIE

Strona główna, , Administrator - 05.08.2016 20:23

A   A   A  
OTWARCIE QUESTINGOWEGO SZLAKU EMILII SCZANIECKIEJ I PIKNIK PRZED BIBLIOTEKĄ W KUŚLINIE

W niedzielę 31 lipca 2016 odbył się inauguracyjny przejazd questingowym Szlakiem Emilii Sczanieckiej, który przygotowany został w naszej bibliotece w ramach obchodów Roku Emilii Sczanieckiej, w 120 rocznicę jej śmierci.

Tworzenie questingu rozpoczęliśmy już w lutym spotkaniami warsztatowymi, które przeprowadziła Aleksandra Warczyńska z Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Uczestniczący w spotkaniach warsztatowych  dowiedzieli się co to jest questing, jak się go tworzy i jakie są elementy składowe ulotki questowej. Później, podczas zajęć w terenie, wyznaczyliśmy konkretną trasę questingu. Prace nad tekstem trwały do końca czerwca. Kilkakrotnie skracany i wygładzany – wreszcie ujrzał światło dzienne.Liczący 35 kilometrów questingowy  Szlak  Emilii Sczanieckiej prowadzi do jej dawnych włości,  w miejsca związane z jej życiem i działalnością. Kierując się wskazówkami zawartymi w rymowanej ulotce przemierzamy miejscowości w powiecie nowotomyskim – Wąsowo, Chraplewo, Michorzewo i Kuślin - w gminie Kuślin oraz Brody i Pakosław - w gminie Lwówek.

Ulotka questingowa do pobrania > http://regionwielkopolska.pl/turystyka/gry-terenowe/wielkopolskie-questyszlakiem-emilii-sczanieckiej.html

W niedzielnym, inauguracyjnym  questingu wzięło udział ponad pięćdziesiąt osób.  Większość pokonała trasę rowerami, a  niektórzy - autami. Rejestracja i odprawa questowiczów  trwała od 9.30 do godz. 10.30. Wszyscy zaopatrzeni zostali przez nas  w wodę, bransoletki odblaskowe, długopisy, okolicznościowe znaczki z napisem  „2016 Rok Emilii Sczanieckiej w KOLD” i oczywiście -  questy do wypełnienia. Każda grupa pokonywała trasę we własnym tempie.

Po rozwiązaniu zadań, odnalezieniu skrzyni ze skarbem i zdobyciu pieczęci,  pełni wrażeń questowicze spotkali się przed  biblioteką w Kuślinie, gdzie  ok. 15.00 rozpoczął się piknik i podsumowanie imprezy.

Dla wszystkich przygotowano kiełbaski z grilla, które serwowała nam niezawodna ekipa „Bercik” czyli Małgorzata i Rafał Maciejewicz z synami.

W trakcie spotkania odbył się  pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez strażaków-ratowników  z  OSP Kuślin. Zdobytą podczas pokazu wiedzą można było popisać się podczas quizu z wiedzy ratowniczej.

Uczestniczący w pikniku odpowiadali również na pytania quizowe dotyczące życia Emilii Sczanieckiej.

Na zakończenie wszystkim questowiczom  wręczono drobne upominki ufundowane przez naszych  darczyńców: Firmę Rol-Pol Haliny i Jarosława Woźnych, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Pałac Wąsowo, firmę Schaumann, Timac Agro, KWS, Tygodnik Dzień Nowotomysko-Grodziski, Straż Miejską z Nowego Tomyśla, Państwową Straż Pożarną z Nowego Tomyśla.

Impreza, która odbyła się pod Patronatem Wójta Gminy Kuślin była bardzo udana.


Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link

Galeriazobacz całą galerię ››


Inne w tym dziale

26.09.2018 - Strona główna, komentarzy: 0
PIKNIK NA KONIEC LATA ››
03.05.2015 - Strona główna, komentarzy: 0
MAJOWY PIKNIK Z KSIĄŻKĄ już za nami... ››
16.08.2014 - Strona główna, komentarzy: 0
SPACERKIEM WOKÓŁ KUŚLINA - QUESTOWY... ››
12.05.2013 - Strona główna, komentarzy: 0
PIKNIK Z KSIĄŻKĄ ››
31.05.2012 - Strona główna, komentarzy: 0
Kulturalny PIKNIK Z KSIĄŻKĄ ››

Galeria zdjęć

Dołącz do nas na Facebooku

 

Polecane strony www

 

 

 

BIBLIOTEKI W INTERNECIE

 

 

KSIĄŻKA NA TELEFON


E - SENIOR
0.01925802230835