Szlakiem Emilii Sczanieckiej

W ubiegłym tygodniu zachęcałyśmy do samochodowej wyprawy trasą questu pt. “Szlakiem Emilii Sczanieckiej”, aby korzystając z ferii zimowych raz jeszcze przypomnieć sobie postać Emilii Sczanieckiej. Emilia Sczaniecka – to także dla współczesnych – niedościgły wzór patriotyzmu, wielka Polka, edukatorka, działaczka społeczna, która na zawsze związana jest z naszą kuślińską gminą. Jej grób znajduje się na terenie przykościelnym w Michorzewie. Czy, mimo swych niewątpliwych zasług, jest dostatecznie znana i doceniana wśród mieszkańców gminy Kuślin, i szerszej publiczności? Z naszego zaproszenia skorzystało kilka wspaniałych ekip, które w niedzielę odwiedziły nas w bibliotece i opowiedziały o swoich wrażeniach z trasy 🙂 Cieszymy się, że wszystkie wyprawy zakończyły się sukcesem i dotarciem do questowego skarbu! Niżej zamieszczamy fotoreportaże z trasy! Brawo Wy!👏Wszystkich raz jeszcze zapraszamy w piątek 23 lutego o godz. 19.00 na spotkanie prezentujące książkę “Wędrówki po Kuślińskiej Ziemi. Ludzie , miejsca, wydarzenia.” Książka powstała w efekcie realizacji projektu: “Emilia Sczaniecka – niedościgły wzór patriotyzmu”, realizowanego w ramach Programu “Z kobietami patriotkami” Fundacja Totalizatora Sportowego – głównego Partnera i Darczyńcy, przy wsparciu lokalnych firm: Brsso Pasze, Piekarnia-Cukiernia Laskowscy, Rol-Pol Halina Woźny.