X Konkursu Pięknego Czytania, Gala finałowa i Party w Bibliotece!

W czwartek 9 lutego 2023 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kuślinie, w sali GOK, odbył się finał X Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs, przeprowadzony we współpracy ze szkołami podstawowymi z Michorzewa i Wąsowa, pod patronatem MiPBP w Nowym Tomyślu, adresowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Kuślin. Jego głównym zadaniem była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności pięknego czytania oraz zachęcanie młodych ludzi do twórczej prezentacji swoich umiejętności. Konkurs Pięknego Czytania, to święto naszych młodych czytelników i literatury pięknej. W bieżącym roku czytano utwory polskich autorów. Uczestnicy sami wybierali teksty, które prezentowali przed komisją konkursową i zgromadzoną publicznością. Taki występ to nie lada wyzwanie, bowiem aby trafić do serc jurorów i słuchaczy, trzeba posiadać i umiejętność pięknego czytania, i zdolności aktorskie. Tegoroczni uczestnicy spisali się znakomicie i wszyscy zasługują na słowa uznania.
Do finału przystąpiło 31 osób. Uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: kat. 1 – uczniowie klas I-III, kat. 2 – uczniowie klas IV-VI, kat. 3 – uczniowie kl. VII-VIII.
Jury powołane przez organizatora, które wystąpiło w składzie: Irena Czerniawska- przewodnicząca jury, Róża Mleczak- instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu, Katarzyna Wojciechowska – polonistka z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu oceniało dobór repertuaru, płynność i bezbłędność czytanego tekstu, intonację i ogólne wrażenie.Po przesłuchaniu wszystkich uczestników, w każdej kategorii wiekowej przyznano tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Pięknego Czytania 2023.
Podczas Gali finałowej, która odbyła się w piątek 10 lutego 2023 ogłoszono wyniki i podsumowano konkurs.
Dla wszystkich przygotowano dyplomy i książki, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary.
W kat. 1 tytuł Mistrzyni Pięknego Czytania 2023 otrzymała Jowita Białek.
Przyznano także cztery tytuły Wicemistrzów Pięknego Czytania, które otrzymali Łucja Banasiak, Kornelia Lubińska, Aleksander Nowakowski, Wojciech Targański.
W kat. 2 tytuł Mistrzyni Pięknego Czytania 2023 zdobyła Tamara Białek, tytuł Pierwszej Wicemistrzyni Kornelia Michalak, a Drugiej Wicemistrzyni Aleksandra Pieprzyk.
W kat. 3 tytuł Mistrzyni Pięknego Czytania 2023 otrzymała Sylwia Łamaszewska, zaś tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania 2023 Antoni Dybiona.
Przyznano również dwie nagrody ufundowane przez Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu. Otrzymały je Julia Matysik i Maja Sobkowiak.
GRATULUJEMY DZIECIOM I RODZICOM!
Dziękujemy niezawodnym Paniom Jurorkom!
Dziękujemy Pani Dyrektor Elżbiecie Podlaszewskiej-Cybal za Patronat MiPBP w Nowym Tomyślu nad naszą imprezą.
Dziękujemy za współpracę dyrekcji i nauczycielom bibliotekarzom ze szkół podstawowych w Michorzewie i w Wąsowie.Serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy byli z nami! ?