Bądźmy eko

W tym tygodniu do księgozbiorów naszej biblioteki trafiły dwie książki, które w szczególny sposób zwracają naszą uwagę na otoczenie i środowisko, w którym żyjemy.

Pierwsza z nich, to pięknie wydany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu album przyrodniczy pt. „Skarby przyrody Powiatu Nowotomyskiego”. Album przedstawia florę i faunę występującą na terenie naszego powiatu oraz prezentuje urokliwe miejsca i zakątki, które warto zobaczyć. Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Nowym Tomyślu za przekazane nam książki.

Druga publikacja, to prezent z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przygotowany w ramach realizowanego w 2020 roku projektu EkoBiblioteka. Książka ta, to „Książka o śmieciach” i od początku do końca poświęcona jest … śmieciom właśnie ? Jej autorem jest kulturoznawca Stanisław Łubieński.

Jeśli chcemy się dowiedzieć m.in. co śmieci mówią o nas – dowiemy się właśnie z tej publikacji. Oprócz książki z Biblioteki Wojewódzkiej otrzymaliśmy budkę lęgową dla ptaków. Niebawem znajdziemy dla niej dobre miejsce do powieszenia i zaprosimy do niej ptactwo ?

Bądźcie eko – dbajcie o środowisko!

Zapraszamy do Biblioteki!