Rok Świętego Jana Pawła II

Przed pięcioma laty, w niedzielę 17 maja 2015 roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Kuślinie zaprosiła na otwarcie wystawy pn. „Nasze spotkania ze Świętym”.

W tym roku nasze plany pokrzyżowała pandemia. Jednak nie rezygnujemy z jej prezentacji. Wystawa powstała z fotografii, wspomnień i pamiątek mieszkańców naszej gminy, zgromadzonych podczas pielgrzymek Jana Pawła II do Polski oraz spotkań i audiencji papieskich w Rzymie. Na fotografiach zobaczyć można historyczne chwile dokumentujące między innymi obecność papieża w Poznaniu i w Gnieźnie podczas II pielgrzymki do Polski w 1983 roku. Dostrzec momenty pełne wzruszeń, jakie miały miejsce na Placu św. Piotra w Rzymie, podczas oczekiwania na spotkania z Ojcem Świętym.

Do przygotowania wystawy posłużyły również fragmenty pełnych emocji wspomnień, którymi zechcieli podzielić się ofiarodawcy: Dorota Drążkowiak, Wanda Dziublewska, Wiesława Staśkiewicz, Katarzyna Piasecka, Elżbieta Zimna, Lucyna i Stefan Haładudowie, Katarzyna i Łukasz Kaźmierczakowie, Aneta i Adam Adamscy, Katarzyna i Sylwester Kamyszek, Ewa i Marek Sobierajowie, Stefan Piasecki, Henryk Łuczak, o. Bartłomiej Kupś.

Otwarciu wystawy towarzyszył wspaniały koncert pt. „Nuty góralskie z pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski” w wykonaniu góralskiej kapeli HORA ze Szczyrku. Razem z Kapelą śpiewaliśmy ukochane pieśni Świętego Jana Pawła II, a w hołdzie Wielkiemu Polakowi- ulubioną przez Niego „Barkę” .Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wystawy oraz do pośpiewania razem z nami ?https://www.youtube.com/watch?v=qK60vP3whA0&feature=youtu.beWystawę będzie można ponownie obejrzeć w Bibliotece w Kuślinie.

Zapraszamy ?