O dobrych manierach w bibliotece

DOBRE MANIERY ŁAMIĄ BARIERY, to hasło przewodnie projektu edukacyjnego A Z KULTURĄ TO U NAS JEST TAK. Projekt adresowany był do uczniów klas I-VI Zespołu Szkoła Podstawowa- Przedszkole w Michorzewie. Przygotowały go nauczycielki: Lidia Pieprzyk i Renata Listewnik. Biblioteka w Kuślinie – jako partner w działaniu – także dołożyła swoją cegiełkę do poszerzenia wiedzy na temat dobrego wychowania.

W kwietniu i maju gościliśmy w naszej bibliotece cztery grupy uczniów z klas IV-VI.

Tematem, który przywiódł młodzież do biblioteki był savoir-vivre. A jako, że w bibliotece poprawne zachowanie odgrywa dużą rolę, to skupiliśmy się właśnie na zasadach u nas obowiązujących.

Na początku każdego ze spotkań uczniowie zapoznali się ze zbiorami kuślińskiej książnicy.

Następnie dowiedzieli się jak wyszukiwać książki za pomocą katalogu internetowego zamieszczonego na naszej stronie internetowej. Uczniowie poznali również obowiązujące w bibliotece zasady i regulaminy.
Na zakończenie spotkań uczestnicy podzielili się spostrzeżeniami na temat biblioteki i savoir- vivr’u oraz otrzymali kartki konkursowe dotyczące reguł zachowania się przy stole. Po zakończeniu projektu spośród poprawnie wypełnionych kartek rozlosujemy nagrody.