Inauguracja Roku Tuwima w naszej bibliotece

Lekcją poświęconą Julianowi Tuwimowi i jego twórczości, w której uczestniczyli uczniowie kl. III szkoły podstawowej z oddziału w Kuślinie wraz z wychowawczynią Małgorzatą Kubiaczyk, zainaugurowano w naszej bibliotece obchody Roku Juliana Tuwima.

Dzieci obejrzały prezentację, poznały życiorys poety oraz wspólnie przeczytały znane i lubiane wiersze napisane przez Tuwima dla dzieci. Uzyskaną podczas zajęć wiedzę uczniowie sprawdzili rozwiązując krzyżówkę.

We wtorek zaś – 9 kwietnia – odwiedziły nas  dwie grupy przemiłych dzieci . Pierwszą z nich  stanowiły starszaki z  przedszkola w Kuślinie, którym towarzyszyła wychowawczyni Katarzyna Dziamska. Drugą— uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią Weroniką Kucharczak.

Podczas  spotkań dzieci dowiedziały się kim był Julian Tuwim, gdzie się urodził i mieszkał, a także—jakie miał zainteresowania, kiedy był w ich wieku.

Następnie z uwagą wysłuchały zabawnych wierszy, które przeczytały im prowadzące spotkanie Paulina Adamska i Joanna Adamczak.  Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa w oparciu o tekst wiersza „Lokomotywa” oraz zabawa plastyczna.