wszystkie | AKTUALNOŚCI

Dyplom Małego Czytelnika dla Kornelii

Przedstawiamy Wam naszą czytelniczkę Kornelię Waligórską, która jako pierwsza w kuślińskiej Bibliotece zebrała 10 naklejek z sową na swojej Karcie Małego Czytelnika, co oznacza, że dziesięciokrotnie wraz ze swoimi Rodzicami odwiedziła bibliotekę i wypożyczyła książki do wspólnego czytania. Kornelia w nagrodę otrzymała pamiątkowy Dyplom Małego Czytelnika!
Kornelio, serdecznie gratulujemy Tobie i Twoim Rodzicom!
Dopowiem, że nasza Biblioteka bierze udział w ogólnopolskim programie zainicjowanym przez Instytut Książki w Krakowie pt. „Mała książka - wielki człowiek”, w którym zachęcamy wszystkich rodziców do codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie z rodzicem czy opiekunem do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Zapraszamy Rodziców wraz z pociechami!

TO DLA CIEBIE MAMO !

Pracowicie upłynęło środowe popołudnie dzieciom, które pod okiem pań bibliotekarek przygotowywały upominki na zbliżające się Święto – Dzień Matki
Upominki te wręczą swoim Mamom za tydzień - 22 maja 2019, podczas wspólnego spotkania w Bibliotece, na które już dzisiaj SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Do miłego zobaczenia!

TACY JESTEŚMY! KUŚLINIAN PORTRET WŁASNY- XV Konkurs o Pióro Wójta

Zapraszamy do udziału w XV Konkursie o Pióro Wójta Gminy Kuślin.
W tym roku startujemy w dwóch kategoriach - literackiej i fotograficznej.

SKARBY BIBLIOTEKI - spotkania z przedszkolakami

W poniedziałek 13 maja odwiedziły nas przedszkolaki z Trzcianki i z Kuślina. Dzieci przybyły do nas pod opieką pań nauczycielek Magdaleny Fręśko i Kingi Jaroszyk oraz pań opiekunek Edyty Adamczak i Urszuli Szober. Oba sympatyczne spotkania odbyły się pod hasłem „Skarby biblioteki”. Dzieci podczas nich poznały biblioteczne zakamarki, dowiedziały się z jakich części składa się książka, kto to jest autor, ilustrator, wydawca, czytelnik i bibliotekarz. Poznały też książki w kąciku dla najmłodszych oraz wysłuchały opowiadania Zofii Staneckiej „Basia w bibliotece”, które przeczytała im bibliotekarka Daria Nizio-Siąkowska. Przedszkolaki z Trzcianki dodatkowo, z wielką radością, wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” w interpretacji wójta gminy Kuślin Mieczysława Skrzypczaka.
Dziękujemy za miłe spotkania!

SPOTKANIE CZYTELNIKÓW I PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI

9 maja 2019 z wielką radością gościłyśmy w bibliotece nasze przesympatyczne czytelniczki! Serdecznie dziękujemy Wam drogie Panie za kwiaty, życzenia i wszystkie miłe słowa:)
Odwiedzajcie nas często!
Zapraszamy!

WERNISAŻ PRAC PLASTYCZNYCH MALWINY BASIŃSKIEJ

Strona główna, Spotkania, 09.05.2019 22:04

8 maja, w kameralnej przestrzeni naszej biblioteki odbyła się miła uroczystość- wernisaż prac plastycznych Malwiny Basińskiej - tegorocznej absolwentki michorzewskiego gimnazjum. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami! Prace Malwiny można oglądać do końca czerwca. Zapraszamy:) Więcej zdjęć na http://nowytomysl.naszemiasto.pl/…/otwarto-wystawe-prac-pla…

WYSTAWA KSIĄŻEK I FOTOGRAFII Z OKAZJI 15. LECIA WEJŚĆIA POLSKI DO UNII EUROPEJSKIEJ

Strona główna, Wystawy, 27.04.2019 14:08

Z okazji 15 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 20104) we współpracy z Urzędem Gminy w Kuślinie przygotowaliśmy dla Was okolicznościową wystawę książek oraz fotografii, które  przedstawiają projekty i inwestycje, zrealizowane przez Gminę Kuślin dzięki dofinansowaniu ze środków pochodzących z funduszy  unijnych W LATACH 2004-2019.

Polecamy również najnowszą książkę pt. Unia Europejska Chiny. Nowe zjawiska w stosunkach handlowo-ekonomicznych  - Zdzisława W Puśleckiego.

Zapraszamy do biblioteki :)

PISANKI, KRASZANKI, JAJKA WYKLEJANE

Strona główna, Zajęcia literackie i plastyczne, 18.04.2019 07:49

O tym, jak przyjemną, aczkolwiek niełatwą sztuką jest własnoręczne przygotowanie wielkanocnej pisanki, przekonali się nasi młodzi czytelnicy podczas środowego spotkania w bibliotece.
Jak zawsze podczas warsztatowych spotkań literacko-plastycznych, na początku porozmawialiśmy
i poczytaliśmy. Tym razem o zbliżającej się Wielkanocy oraz związanych z nią zwyczajach i obyczajach.
Później każdy przygotował swój własny projekt pisanki, według którego ozdobił wcześniej przez nas ugotowane i pofarbowane w łupinach od cebuli jajo.
W ten sposób powstały autorskie, niepowtarzalne, jedyne w swym rodzaju wielkanocne jaja!

1  |  2  |  3  |  4  |  5    »

Dołącz do nas na Facebooku

Polecane strony www